Депутати обласної ради пропонують Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України призупинити вилучення коштів із місцевих бюджетів на перерахування реверсної дотації до Державного бюджету України

e-mail Друк PDF

На тридцять третій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання обласна рада прийняла Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та Бюджетного кодексу України в частині призупинення вилучення коштів із місцевих бюджетів на перерахування реверсної дотації до Державного бюджету України, ініційоване головою обласної ради Олександром Біленьким.

Як зазначив Олександр Біленький, під час карантинних заходів бюджети Полтавщини недоотримали певну суму коштів. Для прикладу, бюджет міста Полтави – 35-38 млн грн.

«Вважаю, слід переглянути цю реверсну дотацію і зменшити реверс, тобто не вилучати кошти в громад, а дати їм можливість покрити за рахунок невеликого реверсу ті фінансові прогалини, які виникли внаслідок недоотриманих коштів», – сказав Олександр Біленький.

Депутати обласної ради наголошують, що Полтавщина уже кілька років виступає донором для інших областей, адже щороку з місцевих бюджетів області перераховуються до Державного бюджету значні суми реверсної дотації. Однак, у 2020 році надходження до місцевих бюджетів області прогнозовано суттєво зменшиться.

Детальніше...

Обласна рада звернулася до Уряду щодо забезпечення фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток територій

e-mail Друк PDF

Під час пленарного засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання було прийнято кілька важливих звернень.

Зокрема, підтримано звернення до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення належного фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, ініційоване головою обласної ради Олександром Біленьким.

«Полтавська обласна рада стурбована ситуацією, що склалася після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 15.05.2019 №569 «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», – йдеться у Зверненні.

Детальніше...

Обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2020 рік

e-mail Друк PDF

Відповідне рішення ухвалено в ході пленарного засідання тридцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання.

Проєкт рішення «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік» був попередньо розглянутий та обговорений на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації, за рахунок перерозподілу бюджетних призначень між головними розпорядниками коштів обласного бюджету в зв’язку із виникненням економії коштів через запровадження карантинних заходів по запобіганню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, залишку бюджетних коштів на початок року, трансфертів з місцевих бюджетів області та бюджетів інших областей загальний обсяг обласного бюджету збільшився на 306,1 млн грн.

Останнє оновлення на Четвер, 04 червня 2020, 14:07 Детальніше...

Розпочала роботу тридцять третя сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

3 червня в Полтаві розпочала роботу тридцять третя сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. У сесійній залі зареєструвалося 75 депутатів. Пленарне засідання веде голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії також беруть участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, установ і організацій, журналісти.

На початку роботи сесії депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять полтавки, заступника командира роти 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка, молодшого лейтенанта Нікішиної Ольги Василівни, яка померла в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Сході України.

Останнє оновлення на Середа, 03 червня 2020, 11:14 Детальніше...

Відбулися засідання профільних комісій обласної ради

e-mail Друк PDF

3 червня, перед початком пленарного засідання тридцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання, відбулися засідання постійних комісій обласної ради: з питань екології та раціонального природокористування – під головуванням Ігоря Горжія; з питань аграрної політики та земельних відносин – під головуванням Валерія Капленка; з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій – під головуванням Геннадія Коваленка.

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування депутати розглянули та підтримали проєкт рішення «Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2020 році», розглянули звернення до комісії.

Детальніше...

Пленарне засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання

e-mail Друк PDF

 

Останнє оновлення на Середа, 03 червня 2020, 09:14

Профільна комісія розглянула бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

Триває підготовка до пленарного засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. 2 червня під головуванням Миколи Бондаря відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступники голови облдержадміністрації Євген Греков і Катерина Рижеченко, депутати обласної ради: Ірина Степаненко, Іван Сидоренко, Віталій Бабак, Володимир Бобиль, Руслан Ляшко, Михайло Міщенко, Валентин Несен, Андрій Сімонов, Роман Товстий, Олександр Удовіченко, Віктор Щуров, Юрій Кобченко, Віктор Скочко, Юрій Тимоха, Михайло Бугрій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Комісія розглянула та підтримала профільні проєкти рішень чергової сесії обласної ради щодо внесення змін та доповнень до ряду обласних програм.

Депутати також обговорили питання щодо приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області. На думку голови обласної ради Олександра Біленького, нині є потреба знайти спільне бачення депутатського корпусу щодо частини приміщень обласної комунальної власності.

«Нам треба відпрацювати певний механізм: або ми продаємо все, що непотрібно з аукціону – це і непрацюючі аптеки, і видавництва. Або ми передаємо всі нежитлові приміщення, які є нині обласною комунальною власністю, але фактично не виконують свою функцію, на баланс місцевих громад. Таким чином, у майбутньому нам вдасться уникнути непорозумінь», – наголосив Олександр Біленький.

Останнє оновлення на Вівторок, 02 червня 2020, 14:38 Детальніше...

Сторінка 7 з 924