16 липня – 30-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України

e-mail Друк PDF

Шановні земляки!

Кінець 80-х – початок 90-х років минулого століття став періодом краху радянської імперії, відкрив нові можливості для підйому демократичних сил, утвердження України як самостійної держави.

16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України й цим визначила основні позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини. Схожі документи у той час прийняли практично всі республіки колишнього СРСР, втім українська Декларація була з-поміж них найрадикальнішою. Також цього дня було прийнято постанову «Про День проголошення незалежності України».

З часу тих знакових подій минуло 30 років. В історичному вимірі – не так вже й багато. Однак, саме з 16 липня 1990 року рух за суверенність України набув нової сили й вивів до омріяної мети – відновлення її незалежності.

Тож бережімо право жити на вільній рідній землі, яке століттями виборювали наші предки! Не дамо російському агресорові шансу зламати прагнення українців будувати свою економічно потужну, незалежну європейську державу. Єднаймося, бо лише разом ми сильні!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

16 липня – День бухгалтера та аудитора

e-mail Друк PDF

Шановні бухгалтери та аудитори Полтавщини!

Вітаю вас з професійним святом!

Ваші грунтовні фахові знання та вміння, зосередженість та відповідальність позитивно позначаються на фінансово-господарській діяльності підприємств, установ та організацій різних форм власності, ефективному використання ресурсів.

Сумлінна праця бухгалтерів та аудиторів забезпечує зміцнення фінансової системи держави та регіонів, їх сталий соціально-економічний розвиток.

Щиро бажаю вам міцного здоров’я, миру, достатку та наснаги в професійній діяльності!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Названо лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового 2020 року

e-mail Друк PDF

15 липня відбулося засідання журі Премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового, заснованої з метою сприяння розвитку сучасної української літератури, відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян – за активну громадську діяльність. Вів засідання перший заступник голови обласної ради, заступник голови журі Премії Євгеній Холод.

Журі ознайомилося з матеріалами, поданими на здобуття Премії, розглянуло творчу діяльність претендентів та визначило переможців.

У номінації «Сучасна проза» Премію поділили Володимир Карпенко (псевдонім Влад Землянин), член Національної спілки письменників України, за епічний роман «Амба» та Володимир Шкурупій (Преосвященний Афанасій), архієпископ Харківський і Полтавський Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України, член Національної спілки письменників України, за книгу прози «Останній поріг».

У номінації «Громадська діяльність» Премія присуджена Кірячок Наталії Василівні, голові Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, за проєкти: «Літературно-краєзнавчі маршрути "Земляки"», «Поет і місто. Кільцевий маршрут», «Голоси. Загублений світ», літературний конкурс «Собори душ своїх бережіть».

Останнє оновлення на Середа, 15 липня 2020, 10:01 Детальніше...

Профільна комісія обласної ради рекомендувала облдержадміністрації забезпечити фінансування реставраційних робіт будівлі обласної філармонії

e-mail Друк PDF

10 липня під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, депутати обласної ради: Валерій Прядко, Валентина Крутько, Олександр Путря, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та виконавчого апарату обласної ради, журналісти.

Комісія розглянула та погодила порядки використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для реалізації заходів напрямків 6 та 7 розділу 4 обласної програми «Опікуємося освітою» на 2017 – 2020 роки. Йшлося, зокрема, про механізми використання бюджетних ресурсів для підвищення рівня математичної освіти в області та забезпечення дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. У контексті даного питання комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації розробити плани проведення відповідних організаційних заходів та забезпечити їх оприлюднення.

Останнє оновлення на П'ятниця, 10 липня 2020, 14:26 Детальніше...

Розпочато прийом матеріалів на здобуття Премії Полтавської обласної ради імені Юрія Горліса-Горського в 2020 році

e-mail Друк PDF

Премія Полтавської обласної ради імені Юрія Горліса-Горського заснована з метою сприяння національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини.

Премія присуджується військовослужбовцям, ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій, митцям, педагогам, представникам молоді, громадськості в номінаціях:

• «Національно-патріотичне виховання» – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді;

• «Захисник України» – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку солдатами, сержантами, прапорщиками та офіцерами Збройних Сил України, силових структур та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

• «Урок мужності» – за активну військово-патріотичну роботу з молоддю учасників бойових дій, підготовку молоді до захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України;

• «Волонтерська діяльність» – за розвиток волонтерського руху, сприяння Збройним Силам, силовим структурам та Державній службі України з надзвичайних ситуацій, надання допомоги учасникам бойових дій, родинам загиблих героїв.

Останнє оновлення на Четвер, 09 липня 2020, 13:24 Детальніше...

Журі визначило лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного 2020 року

e-mail Друк PDF

7 липня відбулося засідання журі Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного. Вів засідання заступник голови журі, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко.

Журі ознайомилося з матеріалами, поданими на здобуття премії, розглянуло творчу діяльність претендентів.

За результатами голосування, лауреатами Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного 2020 року стали:

Останнє оновлення на Четвер, 09 липня 2020, 10:09 Детальніше...

Визначено перших лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені О.М. Байрак

e-mail Друк PDF

7 липня відбулося засідання журі Премії Полтавської обласної ради імені О.М. Байрак, заснованої з метою сприяння суспільно значущим екологічним громадським ініціативам мешканців Полтавської області, розвитку екологічної освіти і виховання, підвищенню екологічної свідомості і культури населення.

Вів засідання перший заступник голови обласної ради, заступник голови журі Премії Євгеній Холод.

Журі розглянуло подані на засідання матеріали, ознайомилося з внеском номінантів у справу збереження довкілля та визначило переможців.

За рішенням журі, першими лауреатами Премії Полтавської обласної ради імені О.М. Байрак стали:

Останнє оновлення на Середа, 08 липня 2020, 07:57 Детальніше...

Сторінка 2 з 924