Обговорили перспективи створення місцевого пожежно-рятувального підрозділу

27 квітня за участю голови районної ради Петра Світлика, сільських голів – Віктора Котенка, Миколи Іванюти, Олександра Родика, а також начальника фінансового управління райдержадміністрації Анатолія Магди відбулася робоча зустріч з начальником центру забезпечення діяльності Головного управління ДСНС України у Полтавській області Сергієм Фірсовим під час якої було обговорено перспективи створення на території Мартинівської сільської ради місцевого пожежно-рятувального підрозділу.

Сергій Фірсов зазначив, що аналіз стану протипожежної безпеки свідчить про те, що значна кількість пожеж припадає на сільську місцевість. При цьому стан протипожежного захисту об’єктів та населених пунктів у сільській місцевості ускладнюється значною відстанню від підрозділу державної пожежно-рятувальної частини до найбільш віддалених населених пунктів та станом сільських доріг. Тож, з метою посилення протипожежного захисту сільських та селищних населених пунктів де немає пожежно-рятувальних підрозділів, сільські та селищні ради за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, відповідним рішенням можуть створювати пожежно-рятувальні підрозділи. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Присутні погодилися з доцільністю створення такого підрозділу, крім того, що кошти на реалізацію цього проекту можна залучити шляхом участі у обласній програмі «Бюджет участі Полтавської області», а також для того, щоб перейняти досвід вирішили найближчим часом відвідати пожежно-рятувальний підрозділ у Гадячі.