Постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки та культури схвалила проект реконструкції музею у с. Більськ

e-mail Друк PDF

Триває підготовка до другого пленарного засідання двадцять сьомої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. 23 жовтня під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні взяли участь тимчасово виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Олег Пругло, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь, депутати обласної ради: Валерій Прядко, Валентина Крутько, Олександр Путря, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, об’єктів спільної власності територіальних громад області, журналісти.

Члени комісії розглянули та підтримали проекти рішень обласної ради, що стосувалися надання згоди на безоплатне прийняття з державної власності у спільну власність територіальних громад області друкованої продукції; звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатних закладах освіти комунальної форми власності на 2019 – 2020 навчальний рік.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олени Харченко та начальника управління майном обласної ради Сергія Сагайдачного щодо проведення конкурсів на заміщення вакантних посад керівників підприємств (установ, організацій, закладів) у сфері освіти та культури, які належать до спільної власності територіальних громад області, обговорили пропозиції Департаменту освіти і науки облдержадміністрації про внесення змін до програми «Опікуємося освітою» на 2017 – 2020 роки, оновлення автопарку закладів і установ освіти обласного підпорядкування.

Про хід реалізації Комплексної Програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018 – 2020 роки доповіла директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко. За її словами, у 2019 році в рамках даної програми з обласного бюджету було виділено близько 163 млн грн. Ці кошти спрямовані на будівництво, реконструкцію та ремонт закладів культури і мистецтва, духовне та естетичне виховання дітей та молоді, підтримку обласних театрально-видовищних закладів культури тощо.

Також Валентина Вождаєнко спільно з архітектором Іваном Биковим презентували проект реконструкції нежитлового приміщення в с. Більськ (вул. Миру, 10) під музей та приміщення Комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради. Проект передбачає створення виставкової та експозиційних залів, приміщення для зберігання дорогоцінних експонатів, фондосховища та ін. Цей проект комісія схвалила та рекомендувала облдержадміністрації підготувати відповідні документи для внесення змін до обласної Програми збереження, вивчення та популяризації Більського городища на період 2018-2022 років. Будівельні роботи очікується розпочати вже у 2020 році.

У ході засідання було розглянуто й інші питання порядку денного.