Олександр Біленький: Обласна рада зацікавлена в реалізації будь-яких ініціатив, що стосуються поводження з твердими побутовими відходами

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова обласної ради під час круглого столу «Нові ініціативи та інноваційні підходи з управління твердими побутовими відходами на засадах міжмуніципального співробітництва», що відбувся 25 жовтня в Полтаві.

У засіданні взяли участь тимчасово виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівник Проекту «Реформа управління на сході України», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Тарас Журавель, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, науковці, представники громадськості.

У вітальному слові до учасників круглого столу Олександр Біленький наголосив на необхідності практичної реалізації задекларованих ініціатив щодо поводження з твердими побутовими відходами.

«Дуже хочеться, щоб стратегія нарешті стала практикою, щоб ініціативи прийшли в практичну площину. Нас хвилюють проблеми переповнених сміттєзвалищ, спалювання листя та сміття, відсутність у громадян культури поводження з відходами, - сказав Олександр Біленький. - Обласна рада зацікавлена в реалізації будь-яких ініціатив, що стосуються поводження з твердими побутовими відходами, готова долучитися до розв’язання даної проблематики, виділити необхідні кошти. Певен, що в цьому питанні, як до речі й в інших, у нас повне порозуміння з облдержадміністрацією».

Тарас Журавель представив присутнім нову ініціативу уряду Німеччини - Глобальний проект підтримки експортної ініціативи для екологічних технологій та розповів про етапи його реалізації. За словами Тараса Журавля, проект буде впроваджено в кількох країнах, у тому числі в Україні на теренах Полтавської області.

«Проект GIZ успішно співпрацює з громадами Полтавської області з 2015 року, в тому числі з проектами, що стосуються поводження з твердими побутовими відходами, - зазначив Тарас Журавель. - Полтавщина показує взірцевий досвід міжмуніципального співробітництва. Отже, було прийнято рішення, що нова ініціатива німецького уряду буде впроваджена саме в Полтавській області».

У форматі діалогу учасники зібрання обговорили проблематику поводження з твердими побутовими відходами, шляхи налагодження міжмуніципального співробітництва щодо реалізації Глобального проекту підтримки експортної ініціативи для екологічних технологій.