Визначено переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2019 року

e-mail Друк PDF

28 жовтня відбулося засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованого обласною радою з метою підвищення активності територіальних громад у розв’язанні актуальних питань їхньої життєдіяльності.

У засіданні, яке вів голова обласної ради, голова ради конкурсу Олександр Біленький, взяли участь члени ради конкурсу: заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голови постійних комісій обласної ради: Ігор Горжій, Людмила Овчаренко, Сергій Шевчук, Олександр Алексюк, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Оксана Черкас, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Ірина Березова, а також керівники органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій, журналісти.

У ході засідання було розглянуто та обговорено 55 проектів, поданих на конкурс у 2019 році з 19 районів, 23 об’єднаних територіальних громад, 3 міст обласного значення та 3 міст районного значення. Йшлося про заходи щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій та інших сучасних технологій муніципального менеджменту; створення безпечного та комфортного середовища (протидія загрозам природного та техногенного походження, екологічним, криміногенним, інформаційним та іншим загрозам); покращення системи надання адміністративних та муніципальних послуг; застосування енергоефективних технологій на об’єктах соціально-гуманітарної сфери (технологій використання відновлювальних джерел енергії та енергоефективного обладнання); поліпшення екологічної інфраструктури (якісне питне водопостачання, ефективне поводження з відходами, природно-заповідний фонд); підвищення туристичного потенціалу, збереження об’єктів культурної спадщини.

Переможцями рада конкурсу визначила 49 проектів. Їх буде реалізовано в наступному фінансовому році на умовах фінансування з обласного бюджету (до 50% очікуваної вартості проекту), а також співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством

Голова обласної ради відзначив особливості цьогорічного обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад області.

«Існує такий вислів «гран-прі не отримав ніхто». Тобто, ми побачили тенденцію, що ті інновації, на які ми робимо акценти, не завжди знаходять зворотній зв’язок у керівників громад та керівників інвествідділів при громадах. Однозначно  – ми будемо проводити додаткові семінари, виїжджати на місця, щоб наші колеги з районів, ОТГ зрозуміли, що одним перекриттям дахів або встановленням відеоспостереження без підключення до Інтернету неможливо переконати конкурсну комісію та здобути перемогу. Інновація повинна бути інноваційною а не статичною. Хочу побажати авторам, щоб на наступний рік проекти мали більше креативності. – сказав Олександр Біленький.

Він висловив вдячність членам ради конкурсу за плідну роботу,представникам громад – за активність та побажав успішної реалізації проектів.