Полтавська обласна рада вимагає зупинити непродумане введення ринку землі

e-mail Друк PDF

Саме з таким зверненням депутати обласної ради звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, народних депутатів України від Полтавської області 29 листопада на пленарному засіданні двадцять восьмої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання.

Для участі у сесії зареєструвалися 55 депутатів. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький. У сесії також взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, керівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, обласних організацій, установ, підприємств, представники громадськості, журналісти.

Позачергова сесія обласної ради була скликана за пропозицією групи депутатів обласної ради відповідно до чинного законодавства та Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання з метою прийняття Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, народних депутатів України від Полтавської області з приводу майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення.

Після відкриття сесії група депутатів на чолі з Іриною Степаненко намагалася заблокувати проведення сесії, однак їй це не вдалося – переважна більшість депутатів підтримала необхідність проведення сесії та проголосувала за прийняття звернення щодо ринку землі.

Законопроєкт № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», у разі ухвалення Верховною Радою України, вважають депутати обласної ради, замість створення умов для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу, позбавить фермера надії працювати на своїй землі, віддасть 72 відсотки території України великим монополіям, олігархам та іноземним корпораціям. На думку депутатів, продаж землі практично без обмежень, а саме 200 тисяч гектарів в одні руки, порушить стабільність роботи агропромислового комплексу, створить загрозу продовольчій безпеці держави, може призвести до дестабілізації та остаточного занепаду українського села, а також стати причиною потужного соціального вибуху.

Зважаючи на вищевикладене, Полтавська обласна рада пропонує припинити кроки по форсуванню розгляду законопроєктів, спрямованих на запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні, в тому числі законопроєкту № 2178-10.

Разом з тим, до Звернення додано низку пропозицій щодо запровадження ринку землі в Україні, напрацьованих депутатами обласної ради спільно з фермерами та селянами Полтавщини. Йдеться про внесення до даного законопроєкту змін, які забезпечать поступове введення ринку землі, захистять фермерів, уведуть обмеження на купівлю площ сільгоспугідь тощо.

Також у ході засідання було прийнято Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення закриття сільських закладів освіти, в контексті якого обласна рада висловила стурбованість ситуацією, що склалася в закладах освіти сільських населених пунктів. Відповідно до листа Міністерства фінансів України від 31.07.2019 № 07010-04-3/19654 з 1 січня 2020 року буде припинено фінансування з освітньої субвенції шкіл (крім початкових) з кількістю учнів менше 40 та фінансування освітнього процесу в 10 – 11-х (12-х) класах, де менше 20 учнів, а також підвищення навчального навантаження на вчителя з 18 до 20 годин. Наслідком такого кроку, на думку депутатів, стане проведення повторної оптимізації мережі закладів освіти, невиконання норм наповнюваності класів, що, в свою чергу, поглибить й до того складну ситуацію з наявністю дефіциту освітньої субвенції, зокрема у бюджетах об’єднаних територіальних громад.

Депутати Полтавської обласної ради звернулися до Уряду та парламенту з проханням не допустити прийняття норм законодавства, які приведуть до закриття сільських шкіл, сприяти розвитку освіти в сільській місцевості, враховувати особливості малонаселених та віддалених один від одного населених пунктів.