Профільна комісія схвалила проєкт обласної Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Полтавської обласної ради на 2020 рік

e-mail Друк PDF

12 грудня під головуванням Людмили Овчаренко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Марина Рябокінь, Мирослава Василенко, Лариса Сухопар, Анатолій Яненко, Олександр Сиченко, Михайло Бугрій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласних комунальних підприємств, журналісти.

Члени комісії розглянули та схвалили проєкти рішень обласної ради: «Про обласний бюджет на 2020 рік», «Про керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області», «Про Стратегію розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки».

Комісія також підтримала проєкт рішення «Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки». За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, нині в межах програми здійснюються заходи за 28 напрямами. Внесення змін розширить коло осіб, які мають право на виплату матеріальної допомоги за рахунок коштів обласного бюджету, та сприятиме розвитку надання соціальної послуги денного догляду для дітей з інвалідністю на базі дитячих будинків-інтернатів. В цілому, на фінансування заходів Програми з обласного бюджету у 2020 році буде спрямовано близько 34 млн грн.

Окрім цього, комісія підтримала низку проєктів рішень, що стосуються реорганізації комунальних медичних закладів. Такі рішення, за словами директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака, є неминучими і викликані вимогами Національної служби здоров’я України, яка спрямовує кошти тільки в ті медичні заклади, які можуть надати якісні послуги пацієнтам.

На засіданні було попередньо розглянуто та схвалено проєкт рішення «Про затвердження обласної Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Полтавської обласної ради на 2020 рік». Заходами програми передбачено співфінансування окремих обласних закладів охорони здоров’я в умовах перехідного періоду реформування.

Депутати також заслухали інформацію профільних департаментів про використання капітальних видатків по галузях охорони здоров’я та соціального захисту населення у 2019 році та їх планування на 2020 рік, розглянули звернення до комісії та інші питання.