Олександр Біленький: Потрібно, щоб випускники закладів профтехосвіти області могли реалізувати себе в Україні

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова обласної ради Олександр Біленький на апаратній нараді у голови обласної державної адміністрації Олега Синєгубова під час обговорення питання щодо впровадження STEM-освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

«Решетилівський професійний аграрний ліцей імені Боровенського – один з найуспішніших подібних закладів в Україні. Дуже важливо, щоб матеріальна база, яка є в ліцеї завдяки впровадженню STEM-освіти була у кожному закладі професійно-технічної освіти Полтавської області, – зазначив Олександр Біленький. – Сама STEM-освіта дуже цікава, і я сподіваюся, що завдяки перемозі одного із закладів профтехосвіти області у Всеукраїнському конкурсі на створення Центру професійної досконалості із залученням коштів Європейського Союзу, буде ще краще модернізовано матеріально-технічну базу закладу-переможця. У свою чергу, депутати обласної ради теж приділяють значну увагу питанню фінансування закладів профтехосвіти, адже робітничі професії у нас в дефіциті. Потрібно, щоб випускники цих закладів могли реалізувати себе в Україні: чи то продовжуючи навчання у ВНЗ, чи працевлаштовуючись на місцеві підприємства».

Також на нараді було заслухано звіт Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації за 2019 рік. У контексті даного питання голова обласної ради Олександр Біленький висловив занепокоєння тим, що зважаючи на внесення змін до Бюджетного кодексу України обсяг фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, порівняно з 2017 роком, зменшився майже вдвічі.

«Я думаю, що ми разом з обласною державною адміністрацією сформуємо свою позицію щодо повернення екологічного податку в область у тому розмірі, в якому він був у 2017 році. Екологія у нас, на жаль, не стає кращою, тому нам є за що боротися!», – підкреслив голова обласної ради Олександр Біленький.

Щодо питання про стан реалізації проєктів, що фінансувалися в 2019 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, Олександр Біленький звернув увагу Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації на необхідність налагодження комунікації з органами місцевого самоврядування та депутатами обласної ради відносно проблемних питань будівництва об’єктів соціальної інфраструктури.