Профільна комісія обласної ради розглянула впровадження пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення

e-mail Друк PDF

25 лютого під головуванням Людмили Овчаренко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, депутати обласної ради: Марина Рябокінь, Олександр Гаркавенко, Мирослава Василенко, Лариса Сухопар, Олександр Сиченко, Анатолій Яненко, Ігор Горжій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, лікарняних закладів, представники громадськості.

Депутати розглянули звіти про роботу директора Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Павла Грінченка, директора Високо-Тополянського психоневрологічного інтернату Сергія Мержі, директора Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату Мирослава Онищенка. Наразі підтримали відповідний проєкт рішення про продовження з цими керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області терміну дії трудових контрактів.

Було розглянуто та підтримано й інші проєкти рішень чергової сесії обласної ради: «Про внесення змін до обласної Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Полтавської обласної ради на 2020 рік» (попередній розгляд), «Про внесення змін до Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018 – 2020 роки» (попередній розгляд), «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік», «Про зміну найменування комунальних медичних закладів освіти», «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області», «Про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2018 – 2020 роки».

У контексті питання «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік» директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка повідомив, що загальний обсяг обласного бюджету за рахунок залишку коштів обласного бюджету на початок року та міжбюджетних трансфертів з державного та місцевих бюджетів збільшується на 589, 4 млн грн. З цих коштів Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації планується спрямувати 90 млн грн – на придбання обладнання для надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій, проведення капітальних ремонтів та реконструкції закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування, забезпечення протипожежних заходів тощо. Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації спрямовується 7, 4 млн грн для закладів і установ системи соціального захисту – на придбання комп’ютерної техніки та меблів, автотранспорту, технічних засобів реабілітації підопічних, проведення капітальних ремонтів приміщень.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію про виконання заходів профільних обласних програм за підсумками 2019 року: обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки, Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018 – 2020 роки, обласних програм у галузі охорони здоров’я.

У ході засідання члени комісії також обговорили інформацію Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про впровадження пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у Полтавській області. Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, було створено базу даних пацієнтів, визначено 56 закладів охорони здоров’я для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, обласні заклади охорони здоров’я стали комунальними неприбутковими підприємствами та уклали угоди на фінансування з Національною службою здоров’я, забезпечено комп’ютеризацію, підключення до мережі Інтернет, логістику інформації, розроблено структуру госпіталізації, проведено навчання персоналу. Робота з реалізації пілотного проєкту триває.

Насамкінець засідання депутати розглянули звернення до комісії.