Профільна комісія обласної ради підтримала проєкт Звернення щодо порушення конституційних прав органів місцевого самоврядування у сфері використання надр

e-mail Друк PDF

27 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

У засіданні, яке вів голова постійної комісії Сергій Мамоян, взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати обласної ради: Олександр Ківшик, Володимир Савченко, Анатолій Попельнюх, Дмитро Спатар, Олександр Удовіченко, Ірина Степаненко, Іван Сидоренко, Юрій Тимоха, Руслан Ляшко, Валерій Калюжний, Ігор Горжій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування області, журналісти.

Депутати розглянули та підтримали проєкт рішення обласної ради «Про затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2019 рік». За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки, загальний обсяг надходжень обласного бюджету у 2019 році (без урахування трансфертів) становив близько 2,6 млрд.грн, що на 12,5 % більше планових показників та на 12,9% більше, ніж у 2018 році. При цьому у структурі видатків загального фонду обласного бюджету найбільшою була частка видатків на фінансування соціально-культурної сфери і становила 93,9 %.

Також Павло Кропивка представив проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік». Під час обговорення даного проєкту у депутатів виникли зауваження щодо розподілу залишку коштів обласного бюджету на початок 2020 року, тому комісія рекомендувала зняти дане питання з порядку денного чергової сесії для доопрацювання.

Під час засідання Павло Кропивка доповів про стан надходжень рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до місцевих бюджетів Полтавської області за 2019 рік. За його словами, з 3 січня по 28 грудня 2019 року до обласного бюджету надійшло майже 302 млн грн рентної плати, що більше на 28 млн грн порівняно з минулим роком і становить 106% від запланованих показників. У той же час, у 2020 році плановий показник надходжень рентної плати становить 263 млн грн, що значною мірою пов’язано зі зміцненням курсу гривні та зниженням відсоткової ставки відповідного податку.

Профільна комісія підтримала звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо порушення конституційних прав органів місцевого самоврядування у сфері використання надр. На думку депутатів, ухвалений у грудні 2019 року Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин» нівелює право громад бути почутими, а депутатів, які їх представляють, виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади.

Відповідно до звернення пропонується терміново внести зміни до законодавчих актів України в частині повернення повноважень обласних рад щодо погодження надання у користування з метою геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення та надання надр у користування для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення.

Члени комісії також підтримали звернення депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо скасування тарифу на послуги розподілу природного газу, заслухали інформацію про перелік перспективних ділянок, площ, родовищ, розглянули інші питання.