В обласній раді обговорили питання свободи слова та професійної діяльності журналістів

e-mail Друк PDF

27 лютого заступник голови обласної ради Анатолій Ханко зустрівся із головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком та групою національних та регіональних експертів з питань свободи слова та професійної діяльності журналістів: президентом Академії української преси Валерієм Івановим, координатором проекту в Україні та Білорусі Фонду Фрідріха Науманна за Свободу Володимиром Олійником, виконавчим директором Академії української преси Андрієм Коваленком, головою обласної організації Національної спілки журналістів України Євгеном Лопушинським.

У ході зустрічі були обговорені питання щодо стану свободи слова та комфортності роботи журналістів на Полтавщині. Йшлося, зокрема, про забезпечення умов для професійної діяльності журналістів із висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, законопроєкти про медіа та про боротьбу з дезінформацією, дотримання стандартів журналістики.

Анатолій Ханко наголосив на важливій ролі журналістів у суспільному житті області.

«Журналісти мають конструктивну позицію, добре розуміють поточні проблеми та перспективи розвитку нашого регіону, допомагають владі у розв’язанні проблемних питань життєдіяльності області», – зазначив Анатолій Ханко.

Разом з тим він підкреслив необхідність збереження друкованих ЗМІ.

«Газети, як правило, містять достовірну, об’єктивну інформацію, доносять її, насамперед, до жителів сільської місцевості. Саме тому важливо створити умови, за яких друковані видання матимуть можливість розвиватися, як це відбувається в країнах Європи», – сказав Анатолій Ханко.

В свою чергу, Сергій Томіленко порушив питання щодо гарантій захисту прав журналістів та їхньої фізичної безпеки, а також збереження регіонального суспільного мовлення.