Надзвичайну ситуацію в с. Потоки Кременчуцького району розглянула профільна комісія обласної ради

e-mail Друк PDF

6 травня в Потоківській сільській раді Кременчуцького району відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, на якому розглянуто питання щодо захоронення великої кількості загиблої птиці на території товариства з додатковою відповідальністю «Кременчуцька птахофабрика» та розроблення заходів із запобігання шкідливих екологічних наслідків.

У засіданні, яке вів голова комісії Ігор Горжій, взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Сергій Жук, Василь Хоменко, Василь Красюк, Віктор Мартиненко, голова Кременчуцької райдержадміністрації Андрій Пирог, голова Кременчуцької районної ради Андрій Дрофа, Потоківський сільський голова Юрій Зоря, представники Державної екологічної інспекції Центрального округу, Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області, громадськості, засобів масової інформації.

За інформацією, яку оприлюднили керівники району та територіальної громади, внаслідок несправності трансформаторної підстанції, 2 травня відбулося припинення постачання електроенергії на Кременчуцьку птахофабрику, зупинення роботи вентиляційної системи, через що загинуло понад 600 тисяч курей. Проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому визначено заходи щодо поетапної утилізації загиблої птиці.

Як повідомив директор Кременчуцької птахофабрики Валерій Вакуха, на сьогодні укладено договори на утилізацію поголів'я загиблої птиці з чотирма підприємствами в різних регіонах України, що мають відповідні ліцензії, а також складено графік вивезення біовідходів птиці. Разом з тим, за словами Валерія Вакухи, значну частину біологічного матеріалу буде складовано для тимчасового зберігання в спеціально обладнаному котловані на території птахофабрики.

Обговорюючи проблему, депутати обласної ради акцентували увагу на необхідності якнайшвидшого проведення заходів із упередження ризиків безпеки довкілля, дотримання ветеринарно-санітарних норм при облаштуванні котловану, забезпечення якісного водопостачання жителів с. Потоки, соціальної відповідальності підприємства перед місцевою громадою.

Депутати так і не отримали відповіді від керівника птахофабрики, чому відразу після аварії не були задіяні інші джерела електроенергії, які обов'язково мали бути на підприємстві.

Наразі комісія рекомендувала товариству з додатковою відповідальністю «Кременчуцька птахофабрика» спільно з Кременчуцькою районною радою та Кременчуцькою районною державною адміністрацією: розробити план утилізації загиблих тварин на випадок надзвичайного стану (спалах хвороби чи вимушений зоосанітарний захід); невідкладно забезпечити проведення заходів щодо зберігання, утилізації загиблих птахів (побічних продуктів птахівництва) та інших необхідних дій, із дотриманням санітарних норм та вимог законодавства; до закінчення ІІ кварталу 2020 року забезпечити водопостачання питною водою мешканців села Потоки Кременчуцького району Полтавської області.

Коментуючи результати засідання комісії, Ігор Горжій зазначив, що надзвичайна ситуація, яка виникла у с. Потоки, на сьогодіі є контрольованою.

Ми побачили, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємство роблять все для того, щоб усунути наслідки надзвичайної ситуації, що виникла на території громади, контролюють її, – сказав Ігор Горжій. – Наша комісія ухвалила ряд конкретних рекомендацій, які мають бути виконані у визначені терміни. З метою перевірки їх виконання, до 12 червня ми плануємо провести у с. Потоки ще одне виїзне засідання комісії.