Профільна комісія підтримала збільшення статутного капіталу обласного комунального підприємства «Полтававодоканал»

e-mail Друк PDF

29 травня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

У засіданні, яке вів голова комісії Ігор Сірик, взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Сергій Гамза, Валерій Чечель, Наталя Макаруша, Микола Первак, Андрій Пісоцький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласних комунальних підприємств, журналісти.

Депутати розглянули та підтримали проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення сесії обласної ради від 14 лютого 2019 року № 1047 «Про надання місцевої гарантії». За словами виконувача обов’язків генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Ігоря Процая, ухвалення цього рішення дозволить підприємству отримати кредит від Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) в рамках Демонстраційного проєкту «DemoUkrainaDH у місті Полтава» та використати його для реконструкції котельної по вул. Ціолковського в обласному центрі.

Окрім цього, було схвалено проєкт рішення обласної ради, що стосується надання дозволу ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» на подовження терміну дії кредитного договору з АТ «Полтава-банк».

Також депутати розглянули перелік об’єктів, на які будуть спрямовані кошти обласного бюджету у поточному році, відповідно до Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011 – 2020 роки. Було вирішено першочергово профінансувати будівництво артезіанських свердловин для КП «Опішнянська туберкульозна обласна лікарня Полтавської обласної ради», господарсько-питних потреб жителів м. Пирятин, м. Гребінка, с. Божкове та с. Терентіївка Полтавського району, інші об’єкти на загальну суму близько 9 млн грн.

Члени комісії підтримали проєкт рішення «Про збільшення статутного капіталу комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал». За словами генерального директора підприємства Василя Воротинцева, виділення з обласного бюджету 17 млн грн дозволить проводити необхідні роботи щодо ремонту каналізаційної мережі в обласному центрі. Окрім цього, Василь Воротинцев звернувся з проханням розглянути можливість виділення коштів для фінансування заходів із додаткового знезараження питної води на водозаборах, зокрема, для придбання реагентів, засобів індивідуального захисту тощо. Комісія рекомендувала облдержадміністрації додатково вивчити це питання та повторно винести на розгляд постійної комісії.

У порядку контролю депутати заслухали річний звіт виконувача обов’язків генерального директора Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» Володимира Окари та розглянули інші питання порядку денного.