Профільна комісія розглянула бюджетні та майнові питання

e-mail Друк PDF

Триває підготовка до пленарного засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. 2 червня під головуванням Миколи Бондаря відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступники голови облдержадміністрації Євген Греков і Катерина Рижеченко, депутати обласної ради: Ірина Степаненко, Іван Сидоренко, Віталій Бабак, Володимир Бобиль, Руслан Ляшко, Михайло Міщенко, Валентин Несен, Андрій Сімонов, Роман Товстий, Олександр Удовіченко, Віктор Щуров, Юрій Кобченко, Віктор Скочко, Юрій Тимоха, Михайло Бугрій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Комісія розглянула та підтримала профільні проєкти рішень чергової сесії обласної ради щодо внесення змін та доповнень до ряду обласних програм.

Депутати також обговорили питання щодо приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області. На думку голови обласної ради Олександра Біленького, нині є потреба знайти спільне бачення депутатського корпусу щодо частини приміщень обласної комунальної власності.

«Нам треба відпрацювати певний механізм: або ми продаємо все, що непотрібно з аукціону – це і непрацюючі аптеки, і видавництва. Або ми передаємо всі нежитлові приміщення, які є нині обласною комунальною власністю, але фактично не виконують свою функцію, на баланс місцевих громад. Таким чином, у майбутньому нам вдасться уникнути непорозумінь», – наголосив Олександр Біленький.

Комісія підтримала проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік». За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки, загальний обсяг обласного бюджету за рахунок перерозподілу бюджетних призначень між головними розпорядниками коштів обласного бюджету, залишку коштів спеціального фонду обласного бюджету на початок року та міжбюджетних трансфертів з місцевих бюджетів області та бюджетів інших областей збільшується на 306,1 млн грн, за рахунок субвенцій з державного бюджету – на 259,5 млн грн.

У зв’язку із запровадженням карантинних заходів по запобіганню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за окремими напрямками видатків виникла економія коштів обласного бюджету в сумі 56,2 млн грн. Ці кошти заплановано спрямувати на придбання медичного обладнання, предметів та здійснення інших невідкладних заходів у сфері охорони здоров’я, для будівництва, реконструкції об’єктів обласної комунальної власності, на реалізацію заходів Фонду розвитку територій області тощо.

Водночас, звітуючи про виконання обласного бюджету за І квартал 2020 року, Павло Кропивка зауважив, що загальний обсяг надходжень до обласного бюджету без урахування трансфертів за 3 місяці поточного року склав 560 млн грн, що на 1,2 % більше планових показників.

Окрім цього, знайшли підтримку у депутатів проєкти рішень, що стосувалися внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2020 році, реорганізації обласних закладів освіти та інші.