Олександр Біленький: Наше завдання – навчити людей правильно поводитися з небезпечними відходами

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова обласної ради Олександр Біленький під час семінару «Екобус для громад Полтавщини», що відбувся 17 червня 2020 року в селищі Диканька за участі заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, представників громад області, працівників Комунального автотранспортного підприємства Полтавської обласної ради, виконавчого апарату обласної ради, екологів та фахівців підприємств, що спеціалізуються на утилізації небезпечних відходів.

На заході було презентовано Екобус – пересувний приймальний пункт для збору небезпечних побутових відходів, який курсуватиме на території Полтавської області.

Вітаючи учасників семінару, голова обласної ради наголосив на важливості налагодження взаємовигідної співпраці між громадами заради спільної мети – збереження довкілля.

«Десь тиждень чи півтора тому я побачив інформацію, що Полтавська та Дніпропетровська області накопичили найбільшу кількість побутових відходів на своїй території, порівняно з іншими. Тобто, ще років 10 тому Полтавщину називали однією з найбільш екологічно чистих. Зараз так сказати достатньо важко, – зазначив Олександр Біленький. – Наше завдання – навчити людей правильно поводитися з небезпечними відходами. Ми хочемо, щоб жителі області не викидали батарейки, пошкоджені ртутні лампи та термометри кудись в канаву чи ліс, а виконували прості вимоги, берегли довкілля та його ресурси».

Також Олександр Біленький зазначив, що збір та утилізація небезпечних відходів є доволі вартісними. Саме тому громади повинні бути зацікавленими в послугах Екобусу і ґрунтовно підійти до проведення інформаційних кампаній на місцях.

«Ми пропонуємо алгоритм, згідно з яким громади сплачуватимуть кошти за перевезення, вартість утилізації небезпечних відходів відбуватиметься на умовах співфінансування з обласного бюджету 50 на 50. Переконаний, що тільки разом ми можемо провести таку інформаційну кампанію, щоб людині було соромно викидати батарейки у сміття. Принаймні, суттєві кроки для цього органи місцевого самоврядування вже роблять», – підкреслив Олександр Біленький.

На семінарі представники громад змогли отримати вичерпні відповіді на питання, що стосувалися формування маршруту руху Екобусу, вивчення потреби населення у зборі небезпечних відходів, ознайомилися з кращими практиками в сфері поводження з небезпечними побутовими відходами.

Довідково: Екобус (мікроавтобус Fiat Ducato) був придбаний та переобладнаний за кошти обласного бюджету у 2019 році в рамках обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки». Обліковується на балансі Комунального автотранспортного підприємства Полтавської обласної ради (КАТП). Утилізація небезпечних відходів, зібраних Екобусом, буде здійснюватися лише на спеціалізованих підприємствах, зокрема, ТОВ «Полекозахист (м. Миколаїв) та ТОВ «Екологічні інвестиції» (м. Київ).