28 червня – День Конституції України

e-mail Друк PDF

Дорогі земляки!

28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Основний Закон держави – Конституцію України. Цей важливий документ був прийнятий лише на 5 рік незалежності й законодавчо закріпив загальні засади державного ладу, основи національної безпеки та став базисом для утвердження України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної та правової держави.

Однак, час вимагає змін. У 2014 році розпочалася реформа децентралізації, що не лише стала кроком до фінансової самостійності громад, а й передала на місця значні повноваження, й разом з ними – й відповідальність.

Саме тому нині важливо, щоб Верховна Рада України внесла зміни у чинну Конституцію України і законодавчо затвердила ті процеси, що відбувалися упродовж останніх років. При цьому питання щодо територіальної цілісності, незалежності та демократичного майбутнього України не повинні навіть обговорюватися – вони пройшли тернистий шлях багатовікової боротьби!

Тож шануймо кращі традиції нашого народу, утверджені на сторінках Конституції України! Пам’ятаймо, що кожен з нас має не лише права і свободи, а й обов’язки. Лише спільними зусиллями ми можемо змінити життя на краще, для цього, впевнений, є усі передумови!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький