Депутати обласної ради ініціювали звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо фінансування берегоукріплювальних заходів Кременчуцького водосховища з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища

e-mail Друк PDF

25 червня у с. Мозоліївка Глобинського району відбулася виїзна робоча нарада за участю голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігоря Горжія, депутата обласної ради Василя Хоменка, тимчасово виконувача обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрія Вергелеса, начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександра Тарахкала, представника Пронозівської сільської ради Глобинського району Миколи Пустовіта, на якій було розглянуто питання щодо проведення берегоукріплювальних заходів Кременчуцького водосховища.

Як поінформував Олександр Тарахкало, протяжність берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області становить понад 150 км, і майже третина з них потребує захисту. У 2020 році з Фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області на берегоукріплювальні заходи Кременчуцького водосховища в районі с. Мозоліївка Глобинського району заплановано спрямувати 12 млн 900 тис. грн. У 2011 році в цьому місці частково вдалося провести укріплення берегової лінії протяжністю 200 м, у поточному році передбачено роботи на 300 м. Зміцнення берегів відбуватиметься методом кам’янонакидного банкету. Нині Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області здійснює підготовчі роботи, зокрема, проведено тендер на коригування проектно-кошторисної документації та визначено переможця.

Депутати обласної ради Ігор Горжій та Василь Хоменко наголосили на актуальності проблеми запобігання руйнації берегів Кременчуцького водосховища, що зумовлює втрату безцінних чорноземів. Вони зауважили, що Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області у поточному році необхідно повністю освоїти виділені кошти та ініціювали підготовку проєкту звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення фінансування берегоукріплювальних заходів Кременчуцького водосховища з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.