Профільна комісія обласної ради рекомендувала облдержадміністрації забезпечити фінансування реставраційних робіт будівлі обласної філармонії

e-mail Друк PDF

10 липня під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, депутати обласної ради: Валерій Прядко, Валентина Крутько, Олександр Путря, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та виконавчого апарату обласної ради, журналісти.

Комісія розглянула та погодила порядки використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для реалізації заходів напрямків 6 та 7 розділу 4 обласної програми «Опікуємося освітою» на 2017 – 2020 роки. Йшлося, зокрема, про механізми використання бюджетних ресурсів для підвищення рівня математичної освіти в області та забезпечення дистанційного компоненту освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. У контексті даного питання комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації розробити плани проведення відповідних організаційних заходів та забезпечити їх оприлюднення.

Потому депутати заслухали інформацію директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віти Ковальської про мережу закладів освіти обласного підпорядкування та напрями її удосконалення.

Комісія розглянула та підтримала кандидатури освітян Полтавщини для нагородження: директора Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської обласної ради Любові Січкар – щорічною премією Верховної Ради України; доктора сільськогосподарських наук, професора, завідувача кафедри селекції, насінництва і генетики Полтавської державної аграрної академії Володимира Тищенка та кандидата сільськогосподарських наук, доцента, декана факультету агротехнологій та екології Полтавської державної аграрної академії Миколи Маренича – Грамотами Верховної Ради України.

Питання щодо виділення коштів з обласного бюджету для продовження реставраційних робіт будівлі філармонії порушив у своєму зверненні до комісії директор закладу Олег Тищик. За його словами, ремонт та реконструкція будівлі філармонії триває понад десять років, роботи періодично припиняються і згодом продовжуються в залежності від рівня фінансування. Така ситуація зумовлює незручні умови праці артистів. Відсутні репетиційні кімнати, виникають складнощі у збереженні репетиційних костюмів, музичних інструментів тощо.

Обговорюючи проблему, депутати зазначили важливість завершення розпочатих раніше об’єктів будівництва, які відносяться до спільної власності територіальних громад області. Наразі комісія рекомендувала облдержадміністрації передбачити відповідні кошти для продовження робіт із реставрації обласної філармонії при внесенні змін до показників обласного бюджету на 2020 рік.

Також у ході засідання було розглянуто лист Миргородської міської ради щодо прийняття у комунальну власність територіальної громади міста Миргорода Миргородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради.