Робоча група обласної ради рекомендувала облдержадміністрації виділити кошти на продовження в 2020 році робіт із реставрації обласної філармонії

e-mail Друк PDF

17 липня під головуванням Геннадія Коваленка відбулося перше засідання робочої групи обласної ради з питань аналізу стану фінансування будівництва, капітальних ремонтів, реконструкції комунальних закладів області, створеної відповідно до розпорядження голови обласної ради Олександра Біленького.

У засіданні, яке відбулося в Комунальному закладі «Полтавська обласна філармонія», взяли участь депутати обласної ради: Михайло Бугрій, Руслан Рогов, Віктор Скочко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники ТОВ «Виробничо-комерційна фірма "СЕН"».

Учасники засідання оглянули стан будівлі та приміщень філармонії, які потребують завершення реставраційних робіт.

Як повідомив директор закладу Олег Тищик, капітальний ремонт та реставрація будівлі обласної філармонії триває понад десять років, роботи періодично призупиняються в залежності від рівня фінансування з обласного бюджету. З 2017 року за призначенням використовується лише незначна частина приміщень філармонії. Тому адміністрації змушена орендувати репетиційні кімнати, складські приміщення для зберігання музичних інструментів та костюмів, концертні зали в різних частинах міста, а також проводити концерти переважно на виїздах. За словами Олега Тищика, така ситуація створює вкрай незручні умови праці артистів, зумовлює втрату глядача, неефективне використання коштів.

За інформацією представника генерального підрядника робіт, директора ТОВ «Виробничо-комерційна фірма "СЕН"» Олександра Юхименка, в цьому році будівельники виконали реставраційні роботи в філармонії на майже 5 млн. грн, які були виділені з обласного бюджету. Для завершення внутрішніх оздоблювальних робіт потрібно понад 43 млн. грн. При наявності коштів фірма гарантує завершення робіт до кінця поточного року. В наступному році планується придбати та встановити обладнання, відремонтувати фасад будівлі та упорядкувати територію.

Обговорюючи питання, депутати зазначили важливість забезпечення фінансування будівельних робіт для завершення цього об’єкта, який відіграє значну роль у культурно-мистецькому житті Полтавщини та ухвалили рекомендувати облдержадміністрації підготувати проект рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік», в якому передбачити видатки на продовження робіт із реставрації обласної філармонії.

Ця рекомендація робочої групи обласної ради знайшла підтримку у першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Луніна та заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко, які запевнили депутатів у позитивному вирішенні даного питання.