Профільна комісія обласної ради рекомендувала внести на розгляд сесії проєкт Звернення до Президента України щодо оголошення 2021 року роком вшанування подвигу ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської трагедії

e-mail Друк PDF

26 серпня під головуванням Людмили Овчаренко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Мирослава Василенко, Лариса Сухопар, Анатолій Яненко, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних закладів галузі соціального захисту населення, журналісти.

У контексті питання про проєкт рішення обласної ради «Про керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області» комісія заслухала звіти директора Рашівського психоневрологічного будинку-інтернату Сергія Гузія, директора Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського Марини Приступи, директора Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату Григорія Тягуна та підтримала продовження з цими керівниками терміну дії трудових контрактів.

Також були розглянуті та підтримані проєкти рішень обласної ради, що стосувалися внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки, реорганізації комунального підприємства «Полтавський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики Полтавської обласної ради» шляхом приєднання до комунального підприємства «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради», приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію виконувачки обов’язків директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ніни Черняк щодо виконання заходів обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки у першому півріччі 2020 року. За її словами, на реалізацію завдань Програми на поточний рік виділено 45,0 млн грн, за перше півріччя фактично профінансовано понад 15,5 млн грн. Ці кошти спрямовані на соціальні пільги учасникам АТО та ООС, членам родин загиблих захисників України, померлих воїнів-інтернаціоналістів, громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також на санаторно-курортне лікування осіб із інвалідністю, надання матеріальної допомоги жителям області на лікування, підтримку статутної діяльності громадських організацій осіб із інвалідністю та ветеранів.

Насамкінець засідання було розглянуто низку звернень до комісії.

Комісія підтримала ініціативу ГО «Ветеранів та інвалідів Полтавської області» Союз Чорнобиль України про оголошення 2021 року роком вшанування подвигу ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської трагедії та рекомендували внести на розгляд сесії обласної ради проєкт відповідного звернення до Президента України.