Депутати обласної ради планують звернутися до Президента України та Уряду щодо фінансування берегоукріплювальних робіт на Кременчуцькому водосховищі

e-mail Друк PDF

27 серпня під головуванням Ігоря Горжія відбулося зібрання депутатів-членів постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У зібранні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Сергій Жук, Василь Красюк, Тетяна Микуця, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, обласних комунальних підприємств, журналісти, громадськість.

Члени постійної комісії розглянули проєкт рішення обласної ради «Про Звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо фінансування берегоукріплювальних робіт на Кременчуцькому водосховищі». Пропонується за рахунок коштів державного бюджету здійснювати основні роботи щодо проектування і будівництва берегозахисних споруд. При цьому обласні бюджети повинні забезпечити часткове співфінансування берегоукріплювальних заходів. На думку депутатів, об’єднання зусиль дозволить попередити виникнення надзвичайних ситуацій на Кременчуцькому водосховищі, проведення своєчасних берегоукріплювальних робіт та збереження родючих земель.

У контексті питання про річні звіти керівників установ, які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, депутати заслухали звіти виконуючої обов’язки директора Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної ради Надії Гальченко та директора Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Диканський» Полтавської обласної ради Ірини Черкаської про виконання ефективності використання спільного майна, а також майнового стану установ за 2019 рік.

Під час зібрання члени комісії ознайомилися з інформацією начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександра Тарахкала щодо стану роботи Градизької зрошувальної системи. Він повідомив, що у поточному році ця зрошувальна система забезпечує полив на площі 4000 га. Однак нині гостро стоїть питання щодо модернізації конструкцій та застосування новітніх технологій, що дозволить у майбутньому суттєво мінімізувати фільтраційні втрати води.

Окрім цього, депутати розглянули звернення Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго», стан виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування від 16 липня 2020 року щодо затвердження технічних завдань для закупівлі спеціальної комунальної техніки для твердих побутових відходів за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2020 році, інші питання.