Профільна комісія підтримала проєкт рішення «Про здійснення місцевого запозичення у 2020 році» для забезпечення фінансування капітального ремонту дороги О1723375 Чорнухи – Лубни

e-mail Друк PDF

Триває підготовка до пленарного засідання тридцять четвертої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. 27 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

У засіданні, яке вів голова постійної комісії Ігор Сірик, взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, депутати обласної ради: Микола Горб, Наталя Макаруша, Микола Первак, Андрій Пісоцький, Олександр Удовіченко, Ігор Горжій, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування області, комунальних підприємств, журналісти, громадськість.

Депутати розглянули та підтримали низку профільних проєктів рішень обласної ради, у тому числі: «Про надання Комунальному підприємству «Полтававодоканал» дозволу на отримання кредиту на умовах овердрафту», «Про внесення змін до рішення сесії обласної ради від 14 лютого року № 1047 «Про надання місцевої гарантії», «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, що надаються Обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Лубнитеплоенерго» та ін.

Про стан автомобільних доріг області та перспективи їх ремонту у 2020 році доповів директор Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан. За його словами, в 2020 році на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Полтавської області заплановано проведення робіт з капітального ремонту на суму близько 600 млн грн, всього ж обсяг загального річного фінансування становить 1,3 млрд. грн. Основні роботи підрядні організації повинні закінчити у вересні – жовтні поточного року.

Також Олексій Басан ознайомив присутніх з проєктом рішення обласної ради «Про здійснення місцевого запозичення у 2020 році», розробленим з метою забезпечення належного рівня фінансування капітального ремонту дороги О1723375 Чорнухи – Лубни. Ця дорога, протяжністю 34,5 км, як зазначив очільник Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», перебуває у катастрофічному стані. У поточному році на капітальний ремонт з обласного дорожнього фонду вже спрямовано понад 120 млн грн. Однак, для завершення робіт не вистачає 515 млн грн. Саме тому запропоновано здійснити місцеве внутрішнє запозичення до обласного бюджету у нинішньому році. Члени постійної комісії підтримали даний проєкт рішення з урахуванням пропозиції першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода щодо погашення кредиту та сплати відсотків виключно за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Окрім цього у порядку контролю депутати заслухали інформацію начальника управління енергоефективності Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Владислава Маргушина про хід виконання Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015 – 2020 роки та Програми енергоефективності Полтавської області на 2018 – 2020 роки, розглянули звернення до комісії та інші питання.