Нагороджено лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського 2020 року

e-mail Друк PDF

9 вересня, в день народження зачинателя української літератури Івана Котляревського, в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В. Гоголя відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради І.П. Котляревського 2020 року.

Митців, чия професійна та культурно-освітня діяльність сприяла розвитку української літературної мови, театрального мистецтва, української класичної і сучасної музики та які здобули почесне право носити ім’я лауреата Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського, привітали та вручили нагороди депутат обласної ради Руслан Рогов та заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

У номінації «Поетичний твір» диплом лауреата отримала Юлія Стиркіна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філологічних дисциплін і методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за поетичні збірки «Малявки міської мавки» та «Віршовані невитримані вина»; у номінації «Театральна діяльність» – Ганна Радько, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, керівник і сценарист студентського театру «Факультет F» та Михайло Журавель, директор, художній керівник Одеського культурного центру – за популяризацію українського театрального мистецтва, вагомий внесок у справу збереження української національної культури.

Також Премією та дипломами лауреатів були відзначені два творчі колективи: у номінації «Музично-пісенна творчість» – колектив симфонічного оркестру Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка (керівник Єлізар Пащенко) – за популяризацію класичних та сучасних українських музичних творів; у номінації «Медіа-проєкт» – колектив Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського ( директор Тетяна Зеленська) – за літературно-мистецькі заходи з відзначення 250-річчя з дня народження І.П. Котляревського.

Справжнім подарунком для нагороджених та учасників заходу стала сценічна постановка опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» за однойменною п’єсою Івана Котляревського у виконанні гоголівців.