Олександр Біленький: Участь учнів у Шкільному громадському бюджеті Полтавської області є одним із кроків до дорослого життя

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький на виїзному семінарі по проєкту «Шкільний громадський бюджет Полтавської області», який відбувся 17 вересня на базі Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського.

«Участь учнів загальноосвітніх навчальних закладів у Шкільному громадському бюджеті Полтавської області, розробка ними відповідних проєктів є одним із кроків до дорослого життя, – зазначив Олександр Біленький. – Шкільна спільнота більш активна ніж доросла, більш зацікавлена. Це викликає у нас оптимізм. Саме тому хочемо допомогти учням якісно підготувати проєкти, а ще – роззнайомитися, поспілкуватися між собою та з тренерами, обмінятися ідеями».

Олександр Біленький закликав учасників семінару долучитися до бюджетного процесу: написати проєкти, які переможуть у конкурсі та будуть успішно реалізовані.

«Хочу побажати вам віри у власні сили, написати цікаві суспільно корисні проєкти, здобути перемогу та успішно реалізувати їх у своїх навчальних закладах», – сказав Олександр Біленький.

У заході, організованому за підтримки Полтавської обласної ради та проєкту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні», взяли участь 60 учнів із 36 закладів загальної середньої освіти області.

Відомі експерти з молодіжної політики та партиципації розповіли учням про специфіку шкільного громадського бюджетування, як розробляти проєкти, забезпечувати їх підтримку при голосуванні, взаємодіяти з органами місцевого самоврядування в процесі реалізації проектів-переможців тощо.

Навчання відбулося в інтерактивній формі, що дозволило його учасникам взаємодіяти один із одним та експертами, спільно розв’язувати поставлені завдання, обмінюватися думками та пропозиціями.

Родзинкою заходу стали рухливі ігри «UChange ШГБ: школа мрії» та «Бампербол» (футбол у кулях).

У семінарі взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, делегація проєкту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

Нагадаємо, Шкільний громадський бюджет Полтавської області заснований обласною радою за ініціативи Олександра Біленького в 2019 році. Участь у ньому взяли представники 122-х навчальних закладів (95 сільських та 27 міських шкіл). Було подано 160 проєктів із 23 районів області, що стосувалися благоустрою пришкільної території та поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Переважна більшість їх авторів – старшокласники віком 14 – 15 років. Суспільна підтримка цих проєктів здійснювалася через електронне голосування. Кількість голосуючих досягла 33 тисяч осіб. За результатами голосування, перемогу здобули 62 проєкти. На їх реалізацію з обласного та місцевих бюджетів виділено 6 млн грн.

Шкільний громадський бюджет 2020 року стартуватиме 20 вересня.