Олександр Біленький: Наше завдання – відновити унікальні народні промисли, чудові традиції Решетилівської вишивки та килимарства

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час зустрічі з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком, яка відбулася 2 жовтня в місті Решетилівці за участі голови облдержадміністрації Олега Синєгубова.

Метою робочого візиту урядовця на Полтавщину стало вивчення питань відновлення роботи Решетилівської фабрики художніх виробів та внесення Решетилівської вишивки до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Олександр Біленький поінформував Олександра Ткаченка про роботу, яку провела влада та місцева громада щодо відродження народних традицій решетилівської вишивки та килимарства.

«Фабрика художніх виробів знаходилась у власності «Укрхудожпром». Цей концерн було придбано в приватні руки. Потім власники після перемовин безкоштовно передали фабрику в обласну комунальну власність. Тому нам вдалося зберегти приміщення. Відкрили центр, створили 100 робочих місць. Облаштували тимчасове приміщення. Але найважливіше, що традиції вишивки «білим по білому» та рослинного килимарства збереглися, – сказав Олександр Біленький, – У 2018 році було створено Всеукраїнськийо центр вишивки та килимарства, в штаті якого 60 працівників. З держбюджету виділено 38 млн грн. Розпочато роботи по ремонту приміщень. У цьому році облдержадміністрація подала об‘єкт до проєкту «Велике будівництво». Наше завдання – відновити унікальні народні промисли, чудові традиції Решетилівської вишивки та килимарства».

У свою чергу, Олег Синєгубов підкреслив наявність великого культурно-мистецького потенціалу Полтавщини та необхідність його розвитку.

«Полтавщина є центром культурної спадщини України. У нас великий потенціал: є майстри, люди, зацікавлені навчатися й продовжувати справу, є бажання, навчальні заклади – все, щоб продовжити цю чудову справу. Органи місцевого самоврядування значення цієї роботи розуміють, підтримують, але потрібна участь держави. Разом із місцевою владою, обласною радою зробимо все, щоб цей напрямок жив і розвивався, а ці чудові надбання передавалися наступним поколінням», – наголосив Олег Синєгубов.

Олександр Ткаченко оглянув приміщення колишньої Решетилівської фабрики художніх виробів, ознайомився з роботою Всеукраїнського центру вишивки і килимарства, поспілкувався з провідними майстрами народної творчості та журналістами.

«Ви одні з небагатьох в Україні, хто зміг зберегти справу: працюють майстри, а також можливе поновлення виробництва. У народно-художніх промислів є надзвичайно великий економічний потенціал. Варто шукати ринки збуту й налагодити модель, за якою народно-художні промисли могли запрацювати знову. Якщо вони запрацюють, тут будуть кошти, можливості розвивати навчання й зберегти традиції для наступних поколінь», – зазначив Олександр Ткаченко та пообіцяв сприяння у відновленні роботи Решетилівської фабрики художніх виробів та внесенні Решетилівської вишивки до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.