Профільна комісія обласної ради схвалила проєкт регіональної програми інформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021 – 2023 роки

e-mail Друк PDF

5 жовтня під головуванням Ігоря Сірика відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Богдан Бабіч, депутати обласної ради: Сергій Гамза, Валерій Чечель, Наталя Макаруша, Андрій Пісоцький, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Депутати розглянули та підтримали низку проєктів рішень другого пленарного засідання тридцять четвертої позачергової сесії обласної ради: «Про внесення змін до переліку об’єктів, на які будуть спрямовані кошти обласного бюджету, відповідно до Обласної програми «Питна вода Полтавщини» на 2011 – 2020 роки, у 2020 році»; «Про надання дозволу Полтавському обласному комунальному виробничому підприємству теплового господарства «Полтаватеплоенерго» на подовження терміну дії кредитного договору з АТ «Полтава-банк»; «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2017 – 2020 роки», «Про внесення змін до Схеми планування Полтавської області».

Проєкт регіональної програми інформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021 – 2023 роки представив заступник голови облдержадміністрації Богдан Бабіч. За його словами, дана Програми має забезпечити підвищення рівня доступності цифрових сервісів і послуг для громадян, формування безпечного інформаційного середовища на базі сучасних цифрових технологій, впровадження інноваційних та передових ІТ-рішень для соціально-економічного розвитку регіону. Поміж заходів Програми – розвиток і поширення широкосмугової мультисервісної інфраструктури на всій території області, забезпечення покриття мережею Інтернет об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів, що надають публічні сервіси і послуги на території області, розвиток інтегрованої платформи Інтернет-порталів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з урахуванням галузевої специфіки. Передбачені також заходи з інтеграції інформаційно-телекомунікаційних технологій у соціальну сферу, підвищення надання медичних послуг через галузеву цифровізацію, інформатизації сфери освітніх послуг тощо. Проєкт цієї програми комісія підтримала.

Звернення Карлівської міської ради щодо прийняття з комунальної власності територіальної громади міста Карлівка у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області об’єктів каналізування та розподільчого вуличного водопроводу, їх передачі на баланс КП ПОР «Полтававодоканал» комісія відхилила. Таке рішення пояснюється позицією депутатського корпусу обласної ради – об’єкти житлово-комунального господарства, які розташовані на території територіальних громад та обслуговують місцеве населення, мають належати цим громадам і перебувати в їх управлінні.