Нагороджено лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Юрія Горліса-Горського 2020 року

e-mail Друк PDF

16 жовтня в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради ім. Юрія Горліса-Горського, заснованої з метою сприяння національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини.

До учасників зібрання звернувся заступник голови обласної ради, заступник голови журі Премії Анатолій Ханко.

«Мені приємно, що обласна рада заснувала премію, яка носить ім’я нашого видатного земляка, талановитого літератора, людини з великої літери, патріота, борця за незалежну Україну Юрія Горліса-Горського, – сказав Анатолій Ханко. – Книгу Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр» я взяв з собою на фронт у 2014 році. Вона стала моїм оберегом – була зі мною під час боїв в Іловайську, Пєсках, зазнала пошкодження війною».

Анатолій Ханко подякував лауреатам та номінантам Премії за активну національно-патріотичну та військово-патріотичну роботу, продовження справи Юрія Горліса- Горського та вручив нагороди.

У номінації «Національно-патріотичне виховання» диплом лауреата Премії було вручено Олексі Пугачу, полтавському історику-краєзнавцю – за вагомий особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді, історично-документальні книги: «Отаман Гонта 1920 року», «Отаман Левченко», «Отаман Коваль».

Учасник бойових дій, молодший сержант 43-ї окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець міста Хорола Віктор Сістук отримав відзнаку лауреата Премії у номінації «Захисник України» – за сумлінну військову службу, зразкове виконання військового обов’язку.

Диплом лауреата Премії у номінації «Волонтерська діяльність» було вручено волонтерці Щербанівської сільської ради Полтавського району Оксані Калинич.

Лауреати Премії також отримають грошову винагороду.

Відповідно до розпорядження голови обласної ради Олександра Біленького, Почесними відзнаками обласної ради були нагороджені:

– Нагрудним знаком Полтавської обласної ради «За вірність народу України» ІІ ступеня – Сергій Панасенко, доктор медичних наук, завідувач кафедри хірургії № 3 Української медичної стоматологічної академії, волонтер – за мужність і відвагу, високий патріотизм, виявлені під час Революції Гідності, за надання медичної допомоги пораненим, сприяння Збройним Силам України, розвиток волонтерського руху.

– Почесною грамотою Полтавської обласної ради з нагрудним знаком – Григорій Маляренко, учасник бойових дій, майор, командир взводу батальйону «Полтава», керівник гуртка «Патріот» Комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області – за мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у військово-патріотичне та національно-патріотичне виховання молоді Полтавщини та активну громадянську позицію.

– Грамотою Полтавської обласної ради – Вікторія Юфименко, старший викладач кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Української медичної стоматологічної академії – за значний особистий внесок у національно-патріотичне виховання молоді Полтавщини та активну громадянську позицію.

Нагороджені ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника-патріота Юрія Горліса-Горського, поділилися досвідом роботи з національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді.