Профільна комісія підтримала основний фінансовий документ Полтавщини на 2021 рік

e-mail Друк PDF

23 грудня під головуванням Лариси Босенко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, обрані заступниками голови обласної ради Лілія Руроєва та Олег Бєлоножко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Олександр Ващенко, Оксана Винниченко, Віктор Кордубан, Володимир Куцовол, Фахраддін Мухтаров, Ігор Процай, Олександр Смірнов, Вячеслав Стеценко, Руслан Телятник, Андрій Удовиченко, Олег Діденко, Іван Сидоренко, Олексій Матюшенко, Іван Близнюк, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради, обласних комунальних підприємств, журналісти.

Депутати підтримали пропозицію Лариси Босенко й обрали першим заступником голови постійної комісії – Ігоря Процая, заступником голови постійної комісії – Руслана Телятника та секретарем – Віктора Кордубана.

Комісія схвалила проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік». За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки, загальний обсяг обласного бюджету за рахунок перерозподілу бюджетних призначень між головними розпорядниками коштів обласного бюджету, в зв’язку із виникненням економії коштів через запровадження карантинних заходів по запобіганню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, залишків бюджетних коштів на початок року, трансфертів з місцевих бюджетів області та бюджетів інших областей, збільшується на 550,8 млн грн.

Також Павло Кропивка представив присутнім проєкт рішення обласної ради «Про обласний бюджет Полтавської області на 2021 рік». Він зазначив, що прогнозований обсяг доходів обласного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів з державного бюджету складає майже 4 429,9 млн грн, що на 4,5% менше планових показників поточного року. Видатки обласного бюджету на 2021 рік плануються в обсязі 4 489,1 млн грн, в тому числі по загальному фонду – 2 831,7 млн грн, спеціальному фонду – 1 657,4 млн грн. В обласному бюджеті передбачена реверсна дотація до державного бюджету в сумі 184,4 млн грн (що на 60 млн грн більше, ніж у 2020 році).

Цей проєкт рішення комісія проаналізувала й підтримала, та ухвалила рекомендувати облдержадміністрації надати інформацію щодо розподілу коштів на підтримку обласних комунальних закладів культури.

У контексті питань про Програму сприяння залученню інвестицій, формуванню позитивного іміджу та розвитку міжнародного економічного співробітництва Полтавської області на 2021 ‒ 2023 роки та Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2021 ‒ 2027 роки, депутати ініціювали проведення круглого столу за участю представників облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, потенційних інвесторів та інших зацікавлених осіб. Такий захід, на думку депутатів, повинен сприяти створенню оптимальних умов для залучення інвестицій в область, підтримки малого та середнього бізнесу.

Голова обласної ради Олександр Біленький вважає, що даний формат зустрічей матиме позитивні результати, адже місцева влада всіляко зацікавлена у збереженні та розвитку економічного потенціалу Полтавщини.

«Ми розуміємо, що зараз спостерігається спад економіки, який, на жаль, дав не ті цифри, які були в 2019 – 2020 роках. Зменшення бюджету, обсягу надходжень – пов’язані речі, які змушують нас достатньо скромно формувати бюджет 2021 року. Саме тому ми не можемо забезпечити соціальною та фінансовою підтримкою всіх. Однак, абсолютно правильно зробити акценти на ті галузі, які нині можуть дати економічний приріст», – наголосив Олександр Біленький.

Також комісія розглянула та підтримала профільні проєкти рішень чергової сесії обласної ради щодо виконання, затвердження та внесення змін до ряду обласних програм, приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області тощо.

Окрім цього, депутати затвердили план роботи постійної комісії з питань бюджету та управління майном на 2021 рік.