Постійна комісія обласної ради з питань правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій схвалила профільні проєкти обласних програм

e-mail Друк PDF

16 лютого під головуванням Олега Хардіна відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Сергій Бульбаха, Василь Кириченко, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, начальник Державної установи «Кременчуцька виховна колонія» Олександр Сайко, журналісти.

Члени комісії розглянули інформацію директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергія Венгера щодо виконання регіональної Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2017 – 2020 роки та Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016 – 2020 роки.

Окрім цього, Сергій Венгер представив присутнім проєкт рішення обласної ради «Про регіональну Програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2021 – 2027 роки». У 2021 році на виконання заходів Програми з обласного бюджету планується спрямувати 26531,0 тис грн. Зокрема, передбачено вдосконалення територіальної системи централізованого оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, розвиток системи цивільного захисту області, забезпечення державних підприємств лісового господарства засобами пожежогасіння тощо. Даний проєкт рішення було схвалено та рекомендовано внести на розгляд обласної ради в установленому порядку.

Також знайшов підтримку в депутатів проєкт рішення обласної ради «Про Комплексну програму щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2021 – 2027 роки».

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий доповів присутнім про виконання Програми правової освіти населення області на 2016 – 2020 роки. Він зазначив, що в межах Програми здійснювалися заходи щодо створення належних умов для набуття громадянами знань про свої права, свободи і обов’язки, підвищення рівня правової освіти населення, забезпечення вільного доступу громадян до джерел правової інформації та ін. В цілому, понад 20500 жителів області протягом 2016 – 2020 років одержали безоплатну вторинну правову допомогу у кримінальному процесі.

За словами директора Юридичного департаменту облдержадміністрації Андрія Олефіра, найефективніші напрямки Програми правової освіти населення області на 2016 – 2020 роки були взяті за основу під час роботи над проєктом Програми правової освіти населення Полтавської області на 2021 – 2025 роки, яку планується розглянути на черговій сесії обласної ради. Очікуваний обсяг фінансування нової програми з обласного бюджету – 1895 тис. грн, в тому числі, у 2021 році заплановано використати 379 тис. грн.

Під час засідання депутати заслухали начальника Державної установи «Кременчуцька виховна колонія» Олександра Сайка щодо проблем із фінансуванням установи. За результатами обговорення, комісія вирішила звернутися до Міністерства юстиції України щодо визначення перспектив подальшого функціонування ДУ «Кременчуцька виховна колонія» та рекомендувати облдержадміністрації докладніше вивчити питання щодо можливості надання фінансової допомоги.

Окрім цього, комісія підтримала проєкт рішення обласної ради «Про визначення уповноваженої особи для представлення інтересів Полтавської обласної ради в Асоціації "Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування"» та заслухала звіт про виконання Антикорупційної програми Полтавської обласної ради на період до 2020 року, за 2020 рік.