Олександр Біленький здійснив робочу поїздку в Шишацьку територіальну громаду

e-mail Друк PDF

16 лютого голова обласної Полтавської ради Олександр Біленький здійснив робочу поїздку в Шишацьку територіальну громаду, яка увійшла до новоутвореного Миргородського району.

Олександр Біленький зустрівся з головою громади Олександром Туткою, депутатом обласної ради Валерієм Капленком та обговорив актуальні питання соціально-економічного розвитку громади.

Голова обласної ради відвідав опорний заклад «Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області» та ознайомився з ходом реалізації проєкту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України, за угодою між Україною та Європейським інвестиційним банком» щодо капітального ремонту будівлі школи. Здійснено утеплення фасаду будівлі школи. Тривають роботи з ремонту корпусу молодших класів, приміщення їдальні, системи водопостачання та водовідведенню, придбано обладнання та устаткування.

Потому Олександр Біленький оглянув амбулаторію сімейної медицини в с. Михайлики, збудовану в рамках Програми Президента України «Велике будівництво».

У селах Носи голова обласної ради ознайомився з роботою молочно-товарної ферми одного з найбільш успішних агропідприємств області – СТОВ «Воскобійники», яке очолює депутат обласної ради шести скликань Валерій Капленко.

Як розповів Валерій Капленко, у господарстві утримується 6,5 тис. голів ВРХ, з яких понад дві тис. голів дійного стада. У середньому за добу на молочно-товарних фермах СТОВ «Воскобійники» надоюється близько 70 тон молока.

Олександр Біленький оглянув нещодавно збудований доїльний зал з сучасною доїльною установкою типу «Карусель» марки GEA DairyRotor T8900 на 32 доїльних місця, пройшовся корпусами ферми.

СТОВ «Воскобійники» значну увагу приділяє розвитку соціальної сфери населених пунктів: чималі кошти інвестуються у заклади освіти, медицини, культури, фізичної культури і спорту.

Олександр Біленький також відвідав Воскобійницьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Шишацької селищної ради, оглянув навчальні класи, спортзал, їдальню, поспілкувався з педагогічними працівниками.

Підбиваючи результати робочої поїздки голова обласної ради зазначив, що Шишацька територіальна громада є ефективною, проте потребує допомоги від обласної влади.

«Одна з найбільших громад Полтавської області – Шишацька територіальна громада – є ефективною. Втім існують проблеми: у дофінансуванні програм розвитку, модернізації харчоблоків закладів освіти тощо. У нас є розуміння як допомогти громаді – це будуть як державні, так і позабюджетні кошти», – наголосив Олександр Біленький

Він також навів приклад дієвої співпраці громади та місцевого агропідприємства – СТОВ «Воскобійники».

«На прикладі села Воскобійники ми побачили, як бізнес активно допомагає розвитку соціальної сфери села. За п’ять років керівник СТОВ «Воскобійники», депутат обласної ради Валерій Капленко інвестував 14 млн грн. у соціальну сферу – це яскравий приклад успішної взаємодії бізнесу та місцевого самоврядування», – підкреслив Олександр Біленький.

Однією з проблем, яка була визначена в ході спілкування, – є справедливий розподіл коштів на ремонт та утримання місцевих доріг.

«Маємо забезпечити справедливий перерозподіл коштів Агенції місцевих доріг Полтавської області на капітальний ремонт та утримання доріг в області. Ми хочемо, щоб до думки депутатів обласної ради дослуховувалися і в Агенції, і в облдержадміністрації, і в самому Укравтодорі, тому що депутати найкраще знають проблематику доріг та скільки потрібно коштів на їх ремонт» – зауважив голова обласної ради.

Також Олександр Біленький наголосив на необхідності реалізації заходів обласної Програми «Питна вода Полтавщини»

«Ми очікуємо перевиконання обласного бюджету. У нас будуть вільні лишки, будуть кошти екологічного фонду, – сказав Олександр Біленький. – Багато сільських територій страждають від нестачі якісної питної води, тому в найближчий період потрібно забезпечити реалізацію заходів обласної програми «Питна вода Полтавщини».