Олександр Біленький: Моя ідея − створення Ради голів обласних рад для формування політики регіонального впливу

e-mail Друк PDF

16 лютого голова обласної ради Олександр Біленький та перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко вкотре зустрілися з представниками громадськості, щоб обговорити ситуацію зі зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги.

Під час зустрічі, зокрема, йшлося про необхідність ухвалення на черговій сесії обласної ради звернення депутатів обласної ради до центральних органів виконавчої влади, НКРЕКП щодо зменшення тарифів. Також представники громадськості наголошували, що слід і далі вивчати структуру тарифів на розподіл газу, розглянути можливість контролю органів влади та громадськості за господарською діяльність операторів ГРМ.

Перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко зауважив, що є перші позитивні результати ухвалених на сесії 15 січня 2021 року рішень. Зокрема, щодо проведення перевірок економічної обґрунтованості структури тарифів на послуги розподілу природного газу.

«Ми давно звернулися до правоохоронних органів і вже порушені кримінальні провадження щодо обґрунтованості тарифів та проведення громадських обговорень, адже на переконання окремих фахівців, як таких громадських обговорень не було, однак підприємствами такі обговорення були задокументовані. Тобто, вже попередньо є підстави вважати, що мала місце підробка документів», − зазначив Олександр Лемешко.

На думку голови обласної ради Олександра Біленького, одним із дієвих механізмів впливу на ситуацію з тарифоутворенням (спільно з ухваленням депутатських звернень) може стати створення Ради голів обласних рад.

«Моя ідея – створення Ради голів обласних рад для формування політики регіонального впливу, донесення ідей до керівництва держави. Я бачу в цьому один із дієвих механізмів реалізації своїх ініціатив та пропозицій. Ми хочемо навколо Полтавської обласної ради створити комунікаційний майданчик, щоб у цій ситуації Полтавщина була локомотивом спротиву», − наголосив Олександр Біленький.

Також голова обласної ради зазначив, що центральні органи влади в умовах зростання тарифів повинні забезпечити безперебійну виплату субсидій.

«Завдання держави – через субсидії компенсувати зростання тарифів на енергоносії та розширити кількість людей, які можуть її отримувати. В одному із звернень ми наголосили, що недопустимо звужувати категорії тих, хто може розраховувати на підтримку з держбюджету», − зауважив Олександр Біленький.

Щодо права власності газорозподільчих мереж Полтавської області, на думку голови обласної ради, будь-які рішення стосовно цього питання слід ухвалювати дуже обережно.

«Перш ніж передавати таку критичну інфраструктуру на баланс громад, слід порахувати економічну складову. Водночас, для передачі мереж на баланс держави необхідні законодавчі зміни. Це питання не одного дня. Необхідно дочекатися висновків робочої групи обласної ради», − наголосив Олександр Біленький.

Окрім цього, голова обласної ради розповів присутнім про підсумки візиту у Волинську область. Там успішно функціонує КП «Волиньприродресурс». Досвід роботи цього підприємства, на думку Олександра Біленького, може стати цінним для створення в області комунального підприємства, яке б легально здійснювало видобуток та продаж піску.