Профільна комісія розглянула звіти щодо використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2020 році

e-mail Друк PDF

Триває підготовка до пленарного засідання четвертої сесії обласної ради восьмого скликання. 17 лютого під головуванням Євгена Корфа відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Лілія Руроєва, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Вячеслав Мінязев, Сергій Мазур, Яніна Аранчій, Марина Грекова, Сергій Жук, Геннадій Коваленко, Дмитро Кравченко, Микола Корецький, Валерія Пантюх, Олександр Сухань, Лариса Босенко, Юлія Цибульська, Іван Близнюк, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, центральних органів виконавчої влади, обласної ради, журналісти.

У порядку контролю комісія заслухала інформацію тимчасово виконувача обов’язків директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Андрія Вергелеса щодо використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2020 році. Він зауважив, що з фонду фінансуються заходи, що належать до природоохоронних та які відповідають переліку видів діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 р. № 1147.

Рішенням 31 сесії обласної ради VII скликання від 28.02.2020 року № 1294 (зі змінами) було затверджено Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2020 році на суму понад 84 млн грн. Основними напрямками використання коштів були заходи з охорони і раціонального використання водних ресурсів (на суму майже 29 млн грн), з охорони і раціонального використання земель (вартістю понад 12,8 млн грн). Зокрема, у минулому році було спрямовано майже 12 824,0 тис. грн. на берегоукріплювальні заходи (методом кам’янонакидного банкету) на Кременчуцькому водосховищі в районі с. Мозоліївка Глобинського району. Також прозвітували керівники інших установ, головні розпорядники коштів фонду охорони навколишнього природного середовища.

Окрім цього, депутати заслухали інформацію начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Ірини Березової про виконання обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 – 2021 роки». Основними складовими цієї Програми, за словами Ірини Березової, є запровадження Конкурсу екологічних громадських ініціатив та робота Екобусу. Так, у 2020 році послугами останнього скористалася 21 об’єднана територіальна громада області. Всього було зібрано на утилізацію 15247 ламп, 3372,35 кг батарейок, 222 термометри.

У контексті питання про план роботи постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування на 2021 рік депутати звернули увагу на необхідність внесення змін до чинних Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища Полтавської області та Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області. Наразі члени постійної комісії вирішили підготувати свої пропозиції до Положення та Порядку, надати їх для узагальнення до Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації та зобов’язати Департамент внести на розгляд сесії обласної ради проєкти Положення та Порядку в новій редакції до 1 жовтня 2021 року.

Комісія схвалила проєкт Звернення депутатів Полтавської обласної ради до органів місцевого самоврядування територіальних громад Полтавської області щодо покращення екологічного стану та захисту навколишнього середовища Полтавської області. У зверненні, зокрема, рекомендовано відмовитися від використання продукції з синтетичних полімерів на території кладовищ і цвинтарів Полтавської області та провести роз’яснювальну роботу серед населення.

Проєкт рішення обласної ради «Про припинення права користування частиною мисливських угідь Державному підприємству "ПОЛТАВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"» депутати рекомендували зняти з порядку денного чергової сесії та доопрацювати.

Також у ході засідання були розглянуті питання виконання заходів Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро в Полтавській області на період до 2021 року, регіональної цільової Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2017-2021 роки («Довкілля-2021»), надання попередньої згоди на безоплатне прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, міст Полтавської області цілісного майнового  комплексу Регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» та ін.