Профільна комісія обласної ради розглянула виконання обласної цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016 – 2025 роки»

e-mail Друк PDF

24 березня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У засіданні, яке вів голова комісії Іван Гришко, взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Олег Дядик, Валерій Капленко, Юрій Мотрич, Валентин Несен, Сергій Сушко, Яніна Барибіна, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, представники Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державної податкової служби у Полтавській області, журналісти.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію начальника відділу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрія Рогожинського про стан виконання обласної цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016 – 2025 роки» та оформлення лісовими господарствами правовстановлюючої документації на земельні ділянки лісогосподарського призначення.

За словами Юрія Рогожинського, за 2016 – 2020 роки на реалізацію заходів Програми використано 1355,09 млн грн, з яких 21,35 млн грн (1,6%) становлять кошти обласного бюджету, 0,78 млн грн (0,1%) – кошти місцевих бюджетів, 1332,96 млн грн (98,3%) – власні кошти підприємств лісового господарства. Завдяки проведеним заходам площа ділянок, вкритих лісовою рослинністю, з 2015 року збільшилася на 6588 га та становить 196867 га. Було відновлено 6082 га лісів на площах суцільних рубок та додатково створено 1084 га нових лісів.

Також проведено значну роботу по запобіганню лісовим пожежам: за кошти, виділені обласною радою з обласного бюджету в сумі 1,5 млн грн, придбано 4 телесистеми виявлення лісових пожеж, створено протипожежні мінералізовані смуги; забезпечено функціонування лісопожежних станцій.

Разом з тим, як зазначив Юрій Рогожинський, у зв'язку з недостатнім фінансуванням проведено реєстрацію на нерухоме майно (земельні ділянки) на площу 4120 га, що становить 20% від запланованого обсягу робіт у 2020 році.

У ході засідання комісія підтримала кандидатуру депутата обласної ради Валерія Капленка для включення до складу конкурсної комісії з визначення виконавців заходів, які проводяться на конкурсній основі згідно Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року.

Також члени комісії обговорили рекомендації Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області щодо обрахування мінімальної суми річного доходу, отриманого від самостійного обробітку одного гектара земельної ділянки (паю) на території Полтавської області.