Головне – виконання прийнятих рішень

Цього тижня голова Хорольської районної ради Олександр Хрипко провів традиційну «Годину контролю». Це один із заходів, на якому заслуховується хід виконання прийнятих районною радою рішень.

У зібранні взяли участь голова Хорольської РДА Віталій Шевчуга, його заступник Юрій Лисенко, голови постійних депутатських комісій та лідери місцевих осередків політичних партій.

На годині контролю, зокрема, розглянуто питання: про хід виконання рішення сьомої сесії районної ради шостого скликання від 15 квітня 2011 року № 62 «Про виконання Закону України «Про увічнення Перемоги» у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» та про хід виконання рішення тридцять третьої сесії районної ради п’ятого скликання від 17 вересня 2010 року № 432 «Про Положення про Книгу Пошани Хорольської районної ради». І крім цих питань до порядку денного було включене питання про огляд-конкурс на кращу зону відпочинку серед сільських, міської рад району. Ці важливі питання хвилюють не тільки керівництво району, а депутатів і кожного жителя міста чи села.

Про рішення сьомої сесії районної ради шостого скликання від 15 квітня 2011 № 2 «Про виконання Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» інформували присутніх начальник відділу культури і туризму РДА Ірина Гунько, заступник начальника відділу освіти РДА Ірина Штейнберг, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Лідія Бова, голова ради районної Організації ветеранів Дмитро Кражан. Було що сказати кожному доповідачу. Адже багато зроблено добрих справ з розглянутого питання. В усьому відчувається злагоджена робота колективів вищеназваних відділів та ветеранських організацій, органів місцевого самоврядування щодо належної роботи з увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Але з вуст голови ради районної Організації ветеранів Дмитра Кражана, були внесені конкретні пропозиції щодо покращення цієї роботи. Він запропонував у кожному навчальному закладі обладнати не куточки, а кімнати трудової і бойової слави та установити у них копію прапора Перемоги. Вніс пропозицію рекомендувати органам місцевого самоврядування розглядати дані питання на засіданнях виконавчих комітетів. Необхідно, щоб навчальні заклади і надалі продовжували пошукову роботу з виявлення поховань загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни. Кращою повинна бути робота щодо перейменування вулиць, скверів, установ на честь героїв-визволителів.

Цікаві і слушні пропозиції щодо покращення роботи з увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні були висловлені депутатами районної ради Володимиром Шишкою, Юлією Бойко, Миколою Крятом, заступником голови РДА Юрієм Лисенком.

Підбиваючи підсумок розгляду даного питання, голова районної ради Олександр Хрипко відзначив добру роботу педагогічних колективів Хорольщини. З особливою теплотою назвав окремих директорів шкіл і педагогів, які на належному рівні організовують цю роботу у своїх навчальних закладах. Він зазначив, що сільських радах особливу увагу привертають визначні місця, де поховані воїни-визволителі. Наприклад, Ковалівська сільська рада. Голова акцентував увагу на тому, що кожне місце поховань загиблих воїнів та мирних жителів, які стали жертвами фашизму, повинні бути постійно доглянутими, а підростаюче покоління має знати і розуміти, яку ціну вони заплатили за Перемогу.

Враховуючи висловлені пропозиції, голова районної ради дав конкретні доручення щодо покращення роботи з увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Заступник голови районної ради Тетяна Качаненко ознайомила учасників зібрання з конкретними пропозиціями щодо формування Книги Пошани Хорольської районної ради. Обговорення цього питання було виваженим і довготривалим. Свої думки і конкретні пропозиції висловили депутати районної ради Людмила Бойко, Анатолій Пасюта, Сергій Волошин, заступник голови РДА Юрій Лисенко. Враховуючи важливість визначення правильного підходу до формування Книги Пошани, голова районної ради Олександр Хрипко дав доручення апарату районної ради узагальнити висловлені пропозиції, щоб не залишити поза увагою людей, які мають значні заслуги.

Перш ніж розглянути останнє питання порядку денного, Олександр Хрипко висловив свою позицію. Його, як голову районної ради, як пересічного громадянина, обурює той факт, чому наше місто і окремі села є непривабливими, чому органами місцевого самоврядування на місцях не приділяється належна увага благоустрою населених пунктів, обладнанню зон відпочинку і забезпечення належного санітарного стану на кожній території міста та сіл району? Як позитивний приклад благоустрою навів Новосанжарський район. За його ініціативою була внесена пропозиція проводити в районі щорічні огляд-конкурси серед сільських і міської рад на кращу зону відпочинку з визначенням призових місць та врученням грошових премій.

Заступник голови ради Тетяна Петрівна ознайомила присутніх з Положенням про проведення огляду-конкурсу на кращу зону відпочинку. Депутати схвально сприйняли дану пропозицію. Олександр Хрипко доручив дане питання внести на розгляд Координаційної ради з питань місцевого самоврядування та на розгляд постійної комісії районної ради з питань бюджетно-фінансової діяльності, соціально-економічного розвитку району та управління майном і доручив виконавчому апарату районної ради забезпечити роботу з організації проведення цього огляду-конкурсу.

Година контролю була дієвою і актуальною. Не було жодного депутата, який би не висловив своїх думок щодо питань, які розглядались. На кожному кроці відчувалась конструктивна і злагоджена робота всіх учасників зібрання.