Скоординували спільні дії

Голова Хорольської районної ради Олександр Хрипко провів засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, під час якого було опрацьовано важливі та актуальні питання життєдіяльності територіальних громад району.

Про співпрацю правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування щодо запобігання правопорушень на підвідомчій території доповів начальник сектору дільничних інспекторів Хорольського РВ УМВС України у Полтавській області, капітан міліції Андрій Комаренко. Він підкреслив, що співпраця є, міліція постійно контактує з міським та сільськими головами, депутатами місцевих рад, відчуває їхню підтримку. Проводиться спільна робота, спрямована на профілактику правопорушень.

Підбиваючи підсумки по даному питанню, Олександр Хрипко націлив керівників органів місцевого самоврядування на подальшу співпрацю з районним відділом міліції у забезпеченні законності й правопорядку на Хорольщині.

По другому питанню порядку денного - «Про роботу поштових відділень у населених пунктах району» доповіла в. о. начальника Центру поштового зв’язку № 9 Таміла Плужник. Вона сказала, що поштовики нині переживають скрутні часи, їм потрібна посильна допомога органів місцевого самоврядування. Про умови, в яких працюють поштові відділення, їх забезпеченість і роботу з кадрами, якість надання поштових послуг населенню вів мову голова районної ради Олександр Хрипко. Відрадно, що ні в кого з сільських голів не виникло нарікань на функціонування на їхніх територіях поштових відділень.

Йшлося на Координаційній раді і про проведення огляду-конкурсу на кращу зону відпочинку серед сільських рад. Інформувала з цього питання начальник відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради Валентина Керекелиця. Огляд-конкурс проводиться на виконання розпорядження голови районної ради від 10 лютого 2012 року № 4. Це, як відзначили сільські голови, справа потрібна, оскільки спонукає потурбуватися про місця відпочинку для жителів територіальних громад. Підсумки огляду-конкурсу планується підбити у вересні 2012 року.

На попередньому засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, проведеному 24 січня ц. р., розглядалось питання «Про передплату районної газети «Вісті Хорольщини» на 2012 рік». А на цьому засіданні заслуховували про виконання рішення по передплаті «Вістей Хорольщини» сільськими радами. Це питання було взято на особистий контроль головою районної ради Олександром Хрипком. Він оголосив дані, яка сільрада скільки передплатила газет станом на 9 лютого. Найкраще спрацювала Новоаврамівська сільська рада - 22 примірники.

Останнім часом до голови районної ради та до інших керівників району й органів місцевого самоврядування звертаються люди з приводу змін у порядку встановлення факту смерті людини. Ці зміни вимагають, серед іншого, виїзду слідчо-оперативної групи на місце знаходження покійника, а вона не завжди має можливість негайно прибути, оскільки іноді доводиться виїжджати за кількома адресами на день у різні, навіть протилежні, між собою куточки району. Тому, дане питання розглядалось на Координаційній раді. З цього приводу виступили голова районної ради Олександр Хрипко і начальник сектору дільничних інспекторів РВ УМВС України у Полтавській області Андрій Комаренко.

На Координаційній раді були підняті деякі питання соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад. Особливу увагу приділено необхідності розробити на місцях програму «Турбота про одиноких, непрацездатних громадян».

З усіх розглянутих питань прийнято виважені рішення. Голова районної ради Олександр Хрипко подякував усім учасникам за злагоджену роботу.