Вічна пам’ять у наших серцях…

8 травня у Хоролі відбувся мітинг та покладання квітів до Меморіального комплексу «Хорольська яма» з нагоди 67-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Хорольський концтабір відзначався особливою жорстокістю і був організований гітлерівцями, на території цегельного заводу, одним із перших на Полтавщині. Там були тяжкі умови утримання в’язнів. До сьогоднішнього дня табір "Хорольська яма" не розкрив усієї таємниці трагічної загибелі людей. Відомо, що у шести братських могилах покоїться від 92 до 100 тисяч громадян — чоловіків, жінок, навіть дітей, уродженців різних міст і сіл колишнього Радянського Союзу. Ті, хто витримали голод, холод, нелюдські знущання, розповіли сувору правду про нього в спогадах, нарисах, книгах, мовою різця і пензля.

 

Страхітливу картину з життя військовополонених Хорольського табору смерті змалювали колишній в’язень цього табору художник А.Резніченко, письменник Є.С. Кобитєв написав книгу "Хорольська яма". В районному краєзнавчому музеї міста Хорола зберігаються документи з життя табору, речові експонати.

Викладач суспільствознавства Хорольського агропромколеджу Анатолій Дацько, учні Хорольської ЗОШ І-ІІІ ст.№4 нагадали присутнім про скорботні події тих часів.

У заході взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, представники трудових колективів міста, учнівська та студентська молодь.

Після закінчення мітингу, за маршрутом с.Вишняки, с.Новоаврамівка, с.Староаврамівка, проведено Всеукраїнську громадсько-патріотичну акцію «Естафета пам’яті: «Пишаємося Великою Перемогою!».

У автопробізі взяли участь: голова районної ради Олександр Хрипко, голова районної державної адміністрації Віталій Шевчуга, депутат районної ради, керівник районної організації «Партії регіонів» Володимир Шишка, заступник директора з виховної роботи Хорольського агропромколеджу Людмила Ревека, викладач суспільствознавства Анатолій Дацько та студенти коледжу.

Під час зупинок учасники акції поклали квіти до пам’ятників, що споруджені в районі на честь воїнів-визволителів та розповіли жителям сільських рад про мету акції – вшанувати пам’ять загиблих та не допустити бойових дій на території нашої країни.

Цього ж дня відбувся прийом ветеранів Великої Вітчизняної війни у міського голови. На жаль, з кожним роком їх стає менше. В районі їх залишилося 120, а в місті 37. На зустріч до міського голови змогли прийти тільки 22. Учасники зустрічі поділилися спогадами про бойову юність, обговорили питання обслуговування та надання допомоги ветеранам ВВв, особливо тим, що залишилися самотніми. Згадали тих, кого вже немає поруч. На згадку про цю зустріч було зроблено колективне фото та вручено подарунки.

На залишилися поза увагою і ті ветерани війни, що проживають в селах району. Сільські голови, керівники сільськогосподарських підприємств, голови рад ветеранів, учні відвідали кожного з них, поцікавилися їх проблемами та вручили подарунки.