На Хорольщині відбулася елітна зустріч з мотоболу

15 травня на мототреці «Нива» у с.Вишняки, завдяки підтримці районної влади, зокрема голови Хорольської районної ради Олександра Хрипка, відбулася товариська зустріч з мотоболу між командою «Нива» с.Вишняки та збірною командою України, до складу якої ввійшли кращі гравці – Іван Костюк, Володимир Бойко, В’ячеслав Лазаренко. Більше тисячі глядачів прийшло подивитися цікавий і захоплюючий матч. Учасники зустрічі продемонстрували свої неабиякі спортивні здібності у товариській грі та подарували море позитивних емоцій для уболівальників. Матч закінчився з рахунком 6:2 на користь команди «Нива» с. Вишняки, яка грала проти експериментального складу збірної України. Нині збірна України готується прийняти участь у Чемпіонаті Європи з мотоболу, який відбудеться 23-28 травня 2012 року у Німеччині.

Ця подія змогла відбутися й завдяки залученим спонсорським коштам.

До речі, у цьому році знаменитій сільський мотобольній команді «Нива» виповнюється 40 років. Цей вид спорту вперше на хорольській землі в далекому 1965 році почали освоювати відчайдушні хлопці - Григорій Базела, Євгеній Бойко, Юрій Штомпель, Іван Метан, Микола Буцик та Володимир Яворенко. Вони відразу ж підкорили отримані місцевим автомотоклубом мотоцикли, якими можна було грати в мотобол. Невдовзі була створена й команда, котрій, у дусі всенародного захоплення тодішніми підкорювачами космосу, дали назву "Супутник". Вона користувалась величезною популярністю в хорольців і досить успішно зарекомендувала себе в чемпіонаті України, виступаючи там до 1971 року включно.

А в 1972 році сталися великі переміни в мотоболі Хорольщини. Припинила своє існування команда "Супутник" м. Хорол. Її замінила нова, більш боєздатна - "Нива", яка була організована на базі колгоспу "Ленінський шлях" (село Вишняки). До її складу ввійшли гравці "Супутника". Щойно створений колектив, очолюваний граючим тренером Григорієм Базелою, достойно провів свій перший сезон, на який були заявлені: воротар Володимир Подать, гравці Микола й Анатолій Кіріяченки, Микола Буцик, Микола Потерайло, Юрій Штомпель, Василь Бибик, Олексій Самойленко та механік команди Леонід Самойленко.

В даний час улюблена команда нашого, хорольського краю після кризових, безгрошівних років відродилася. Найостаннішим її здобутком є перемога в минулорічному турнірі, присвяченому 20-літтю Незалежності України, що проходив у рідних Вишняках. Голова районної ради Олександр Хрипко робить усе можливе для того, щоб "Нива" продовжувала свої кращі традиції і брала активну участь у мотобольному житті.

Сьогодні "Нива" має у своєму розпорядженні вісім мотоциклів. З них чотири новеньких німецьких марки "Малон" і стільки ж японських "Хонда", які, хоч і були у використанні, ще досить придатні для повноцінних мотобольних поєдинків. Команда забезпечена спортивною формою (по два комплекти на гравця) та всім іншим, необхідним для цього виду спорту. Вже понад два місяці тривають тренування відродженої "Ниви". В її оновленому складі - як досвідчені мотоболісти майстри спорту Микола Вовк, Юрій Жеденко, Віктор Голуб, Анатолій Петровський, Олександр Ходосов, так і талановита молодь-першорозрядники Віталій Бойко, Сергій Пузик, Олександр Гречка. Ветеран мотоболу майстер спорту Олексій Сосницький готує молодих воротарів Романа Олексієнка та В`ячеслава Мусієнка, перекваліфіковуючи їх з футбольних голкіперів у мотобольні. Механіком команди, як і раніше, є Григорій Тютюнник. А наставником - заслужений тренер України Анатолій Кіріяченко.

Всім вболівальникам лишається тільки побажати успіхів улюбленій команді й підтримати "Ниву" в усіх поєдинках за її участю.