У центрі уваги – звіт голови та реформування медицини

13 грудня під головуванням Любові Кірієвської відбулася п’ятнадцята сесія Лохвицької районної ради шостого скликання. У її роботі взяли участь голова районної державної адміністрації, депутат районної ради Анатолій Заславець, депутат обласної ради, головний лікар Центральної районної лікарні Віктор Бурлей, міські, сільські голови, керівники центральних органів виконавчої влади, управлінь, відділів райдержадміністрації, установ та організацій, представники засобів масової інформації.

Перед початком роботи сесії Любов Кірієвська вручила високі відзнаки обласної, районної рад та облдержадміністрації. Так, Почесною грамотою обласної державної адміністрації були нагороджені депутат районної ради, приватний підприємець Анатолій Власенко та художній аматорський колектив Лохвицького району «Пісенне джерело».

На розгляд депутатів було винесено близько двадцяти важливих питань життєдіяльності територіальних громад району.

Зі звітом про свою посадову діяльність з листопада 2011 по грудень 2012 року виступила голова районної ради Любов Кірієвська. У своєму виступі вона детально зупинилася на основних напрямках діяльності районної ради, проаналізувала роботу шести постійних депутатських комісій, Президії, Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, виконавчого апарату ради, охарактеризувала роботу ресурсного центру Лохвицького району, за підтримки якого в рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» п’ятьма громадськими організаціями району завершено реалізацію п’яти мікропроектів за основною квотою на суму 808 тисяч 226 гривень.

- Головним у діяльності ради залишаються питання щодо зростання ролі депутатів у процесах соціально-економічного розвитку району, формування і виконання районного бюджету, раціонального використання бюджетних коштів, фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підтримка територіальних громад, підвищення ефективності використання майна спільної власності, - наголосила голова районної ради. Вона також підкреслила, що важливим фактором, що забезпечує стабільність поступального розвитку району є співпраця виконавчої та представницької гілок влади, сільських рад, а також активна підтримка депутатів обласної ради Михайла Кривошея і Віктора Бурлея.

Начальник управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Іван Яківець представив на розгляд депутатів проект Програми економічного та соціального розвитку району на 2013 рік. Депутати обговорили та одноголосно вирішили підтримати запропонований проект рішення.

Зі звітом «Про виконання бюджету за 9 місяців 2012 року» виступив начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Близнюк. Він також ознайомив присутніх із основними змінами планових показників районного бюджету.

Депутати також одноголосно підтримали проект Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Лохвицькому районі на 2013 - 2015 роки. Начальник служби у справах дітей Світлана Власова інформувала, що станом на 7 вересня 2012 року на обліку служби у справах дітей Лохвицької райдержадміністрації перебуває 114 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них мають житло - 84 дітей, не мають житла – 30 дітей; мають житло, але воно не придатне для проживання – 10. Тож, відповідно до Програми питання щодо виділення коштів на придбання або проведення ремонту житла дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, з бюджетів міських, сільських рад буде розглядатися при формуванні відповідних бюджетів на 2013, 2014, 2015 роки.

Тривале обговорення і дискусії викликали питання, пов’язані з реформуванням галузі охорони здоров’я району. Головний лікар центральної районної лікарні Віктор Бурлей інформував депутатів про хід виконання Програми розвитку матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я Лохвицького району на 2011-2015 роки. Він також детально проаналізував питання про структуру і штат галузі охорони здоров’я району та навів переконливі докази необхідності подальших кроків в напрямку її реформування. Тож депутатам було запропоновано підтримати реорганізацію Червонозаводської міської лікарні з цілодобовими ліжками терапевтичного профілю в амбулаторію загальної практики сімейної медицини з ліжками денного стаціонару; Сенчанської районної лікарні з цілодобовими ліжками терапевтичного профілю в амбулаторію загальної практики сімейної медицини з ліжками денного стаціонару, а також затвердити Статут Лохвицької центральної районної лікарні в новій редакції. Це непросте питання викликало у депутатів чимало аргументів як «за», так і «проти». На всі запитання присутніх головним лікарем району були надані конкретні відповіді. Основний їх аргумент - покращення медичного обслуговування в районі, адже в разі прийняття рішення про реорганізацію значна частина коштів, що раніше витрачалися на утримання широкої мережі медичних закладів, буде спрямована саме на придбання необхідних медикаментів та обладнання, а відтак і на підвищення якості медичних послуг. Після тривалого обговорення депутати більшістю голосів підтримали запропонований проект рішення щодо змін в структурі та мережі галузі.

Депутати взяли до відома інформацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Олександра Момота «Про хід виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі Лохвицького району на 2011-2015 роки», рекомендувавши відділу освіти райдержадміністрації спільно з головами міськсільвиконкомів забезпечити виконання заходів Програми, шляхом залучення додаткових та спонсорських коштів.

Про хід виконання Програми розвитку культури і туризму Лохвицького району на 2011-2015 роки доповів начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Едуард Чавдар. Він зауважив, що за останній час було зроблено низку важливих кроків у справі формування системи організації культурного життя населення району. У виступі було детально проаналізовано розвиток професійного та аматорського мистецтва, позашкільної мистецької освіти, бібліотечної справи, музейної та туристично-рекреаційної справи, рівень матеріально-технічної бази.

Про внесення змін та доповнень до «Плану фінансування об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту соціальної сфери району за рахунок коштів Цільового (спеціального) фонду районної ради в 2012 році» інформував перший заступник голови райдержадміністрації Микола Шиян.

Ухвалено також відповідні рішення стосовно низки питань, що стосуються управління майном комунальної власності територіальних громад району та прийнято рішення про звернення депутатів до Національної комісії по здійсненню державного регулювання у сфері економіки та ПАТ «Полтаваобленерго» з метою сприяння у вирішенні проблем надання послуг теплопостачання мешканцям так званого «фінського селища» у м. Лохвиця.

Підвівши підсумки, голова районної ради Любов Кірієвська подякувала всім за плідну, конструктивну роботу.