Обговорили проблеми реформування медицини в районі

27 лютого у великому залі засідань Лохвицької районної ради відбулася районна медична конференція, учасниками якої були працівники галузі охорони здоров’я Лохвиччини всіх рівнів, голови міських та сільських рад району, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ та організацій, представники засобів масової інформації. У конференції також взяли участь та виступили начальник відділу медичних кадрів департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Олександр Оглобля, голова районної ради Любов Кірієвська, голова районної державної адміністрації Анатолій Заславець, заступник голови райдержадміністрації Мирослава Батрак, депутат обласної ради, головний лікар району Віктор Бурлей, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Троц та інші фахівці галузі.

Метою проведення зустрічі саме у такому розширеному форматі, за присутності не лише медичного персоналу, а й очільників місцевих громад району, представників виконавчої та представницької влади, стала необхідність детального аналізу стану галузі охорони здоров’я в районі та визначення перспектив її реформування та розвитку у 2013 році.

Саме про це говорив у своєму виступі головний лікар району Віктор Бурлей. Він детально розповів про підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів у 2012 році, їх мережу, ліжковий фонд, кадрове забезпечення, а також про основні демографічні показники, що широко використовуються при комплексній оцінці здоров'я населення (народжуваність, смертність та ін.). Вагому частину свого виступу головний лікар присвятив питанню реорганізації структури закладів охорони здоров’я району у минулому році, підсумками якої стали: реорганізація дільничних лікарень в 16 амбулаторій загальної практики сімейної медицини; перепрофілювання двох ФАПів з чисельністю населення 900 і більше чоловік в амбулаторії ЗПСМ; створення на базі терапевтичного відділення в с. Лука «хоспісного» віддфлення Лохвицької ЦРЛ; реорганізація Сенчанської районної та Червонозаводської міської лікарень в амбулаторії загальної практики сімейної медицини з ліжками денного стаціонару; проведення розмежування первинної і вторинної ланки надання медичної допомоги, створення Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Про суть та зміст реформування медичної галузі в цілому в країні та в районі, зокрема, говорила у своєму виступі головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Троц, наголосивши, що основною його метою є поліпшення надання медичних послуг та рівний доступ до них всіх верств населення. Людмила Троц детально зупинилася на основних принципах сімейної медицини, яка є основою кращих медичних систем світу та дає змогу наблизити медицину до пацієнта.

- Тема реформування завжди непроста, - зауважила Людмила Троц. – Але не слід її боятися. Крок за кроком, справа за справою ми рухаємося у цьому напрямку і важливою складовою процесу є саме громадське обговорення реформи, поінформованість всіх її учасників, їхня готовність шляхом конструктивного діалогу вирішувати будь-які проблеми і труднощі.

Прикладом такої співпраці з районної владою та сільськими головами є конкретні домовленості на 2013 рік, а саме: проведення ремонтів у приміщеннях амбулаторій та придбання санітарного транспорту.

Завідуючий Лохвицькою центральною аптекою №116 Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» Леонід Котелевець виступив з інформацією про мережу аптек та аптечних пунктів району, про стан кадрового забезпечення провізорами та фармацевтами, організацію забезпечення медпрепаратами населення.

Начальник Гадяцького міжрайонного управління Головного управління державної санепідемслужби в Полтавській області Олег Закордонець інформував присутніх про структуру санітарно-епідеміологічної служби та про порядок здійснення держсанепідемнагляду лікувально-профілактичних закладів, об’єктів економічної діяльності та про санітарно-епідеміологічне становище в районі.

Начальник відділу медичних кадрів Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Голобля у своєму виступі наголосив, що реформування галузі охорони здоров’я в жодному разі не є самоціллю, а викликано низкою об’єктивних чинників, серед яких чи не найважливішим є демографічна ситуація в країні. Він позитивно відзначив тісну і плідну співпрацю керівників медичної галузі району з виконавчою та представницькою владою та зазначив, що завдяки цьому Лохвицький район на сьогодні має досить потужну базу та певні здобутки.

Голова районної ради Любов Кірієвська та голова районної державної адміністрації Анатолій Заславець також у своїх виступах говорили про необхідність системних реформ в охороні здоров’я як про вимогу часу, від результатів якої залежать у першу чергу людські життя і здоров’я мешканців краю.

- Ми робимо тільки перші кроки і, я думаю, не маємо права оцінювати, позитивно чи негативно, що зробили. Очікувати дива зараз марно. Результат ми отримаємо не завтра, а через певний проміжок часу. Та врешті-решт кожен хоче бачити успіхи зі своєї позиції. Головний лікар має на меті отримати нове обладнання, медпрацівник – кращі умови роботи і заробітну плату, пацієнт – доступність і високу якість медичної допомоги, влада – задоволеність населення новим курсом. Ідеально було б задовольнити всі ці інтереси. Однак за нашої фінансової скрути цього досягти не можливо. Тож потрібно виділити пріоритети. Поза сумнівом, це - інтереси громадян і держави, до того ж вони збігаються, - наголосила Любов Кірієвська.

Насамкінець, учасники конференції мали змогу задати найбільш болючі питання, що хвилюють як медперсонал, так і пацієнтів, та отримати вичерпні відповіді на них від головного лікаря району та представників влади.