Реформування медицини на Лохвиччині: у пошуках компромісу

2 квітня відбулося засідання тимчасової комісії Лохвицької районної ради з вивчення питання реорганізації Червонозаводської міської лікарні, яке провів голова комісії, заступник голови районної ради Валентин Черевко. У обговоренні цього вкрай важливого та наболілого для громади питання взяли участь депутат обласної ради, головний лікар району Віктор Бурлей, депутати районної ради, заступник голови райдержадміністрації Мирослава Батрак, завідувач Червонозаводської амбулаторії ЗПСМ Микола Лисенко, Червонозаводський міський голова Віталій Сидоренко, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Троц, представники міської громади.

Обговорено проблематику функціонування Червонозаводської міської лікарні, яку відповідно до рішення 15 сесії районної ради 6 скликання від 13.12.2013 р. реорганізовано в амбулаторію загальної практики сімейної медицини з ліжками денного стаціонару. Дане рішення викликало невдоволення мешканців м. Червонозаводське, які звернулися до районної влади з проханням внести зміни до даного рішення та віднайти можливість збереження цілодобових ліжок у реорганізованому медичному закладі.

У ході роботи зібрання було запропоновано ряд шляхів вирішення цього питання, проаналізовано кожен із варіантів, враховуючи їхні юридичні, фінансові та медичні аспекти. Результатом детального вивчення проблеми та бурхливого її обговорення стало напрацювання спільного рішення, що частково задовольнить критику громади. Члени комісії окреслили шляхи створення на базі денного стаціонару Червонозаводської амбулаторії загальної практики сімейної медицини 5 цілодобових ліжок, утримання яких здійснюватиметься із міського бюджету м. Червонозаводське, та визначили алгоритм подальших дій на шляху до реалізації цього завдання.

Підводячи підсумки роботи, Валентин Черевко акцентував увагу присутніх на актуальності та невідворотності реформ у світлі діючого правового поля. Він зазначив, що дані реформи покликані, перш за все, покращити медичне обслуговування населення району, яке на даний час знаходиться на недостатньому рівні.

- Є надія, що сьогодні ми дійшли до вірного і виваженого рішення, яке відображає інтереси всіх зацікавлених сторін, - підсумував Валентин Черевко.