Не забути тих бентежних днів

20 вересня в урочищі Шумейкове, що поблизу Лохвиці, відбулися урочистості з нагоди 70-річниці визволення Лохвиччини від фашистських загарбників та 72-річниці з дня героїчної загибелі особового складу Управління та воїнів Південно – Західного фронту на чолі з командуючим фронтом, Героєм Радянського Союзу, генерал-полковником Михайлом Кирпоносом.

Вшанувати подвиг воїна-визволителя та світлу пам’ять солдат, полеглих в урочищі у вересні 1941 року, прибули голова райдержадміністрації Анатолій Заславець, заступник голови районної ради Валентин Черевко, представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, ветерани, жителі та гості краю.

Виступаючи перед присутніми, Валентин Черевко привітав земляків із Днем визволення Лохвиччини та подякував ветеранам за мирне небо над головою, мужність і героїзм у боях та самовіддану тяжку працю у повоєнні роки.

– Шумейкове урочище - це яскравий приклад того, ціною яких втрат нам дісталася Перемога. І на превеликий жаль, таких прикладів історія знає дуже багато. Мільйони людей загинули в боях, в таборах смерті, під час варварських обстрілів і бомбардувань міст і сіл. Мільйони сплять вічним сном на берегах Неви і Дніпра, у степах України, у незлічених братських могилах по всій Європі. Людство не знало трагедії такого масштабу, якою стала Друга світова. І хоч минуло вже багато років, пам’ять про цю війну залишається живою, а весь світ так само, як і багато років тому, захоплюється небаченою мужністю нашого солдата, - наголосив у своєму виступі Валентин Черевко.

Настоятель Благовіщенського собору м. Лохвиця, протоієрей Михаїл (Товстяк) відслужив громадську панахиду за загиблими та здійснив перепоховання останків двох воїнів, що були виявлені членами пошукових загонів неподалік від місця бою. На честь безіменних офіцерів пролунав військовий салют.

Світлу пам’ять про всіх, хто загинув у роки Великої Вітчизняної війни та воїнів Південно – Західного фронту учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів і вінків до Вічного вогню меморіального комплексу та місця загибелі Героя Радянського Союзу генерал – полковника Михайла Кирпоноса.