Каналізаційні колектори у Полтаві потребують негайної реконструкції

21 січня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, яке вів її голова Степан Бульба, розглянуто питання про забезпечення виконання постанов Національної комісії регулювання електроенергетики України.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко.

Нині діючі тарифи на послуги з теплопостачання та підігріву води були розраховані за цінами 2008 року. З того часу майже на 50% зросла ціна на газ, на 20% подорожчала електроенергія, збільшився розмір заробітної плати, зазнали змін й інші складові тарифів. Відтак, сьогодні тарифи обласних комунальних підприємств теплового господарства «Полтаватеплоенерго», «Лубнитеплоенерго», «Миргородтеплоенерго» не покривають фактичних витрат підприємств на послуги, що зумовлює зростання заборгованості. Так борг «Полтаватеплоенерго» сягає 50 млн грн.,  «Лубнитеплоенерго» - 10 млн. грн. Власне, про це вели мову генеральний директор ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», депутат обласної ради Володимир Чернявський, директор ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» Володимир Сахно, директор ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» Анатолій Подліпний.

Національна комісія регулювання електроенергетики України затвердила новий тариф на теплову енергію, відповідно до якого вартість послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, що надаються обласними комунальними виробничими підприємствами теплового господарства, зросте в середньому на 10%. Як з’ясували депутати, для забезпечення розрахунків обласних теплопостачальних підприємств за використаний газ, тариф довелося б збільшити на 29%.

У контексті даного питання перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко наголосив на необхідності забезпечити збереження і розвиток обласних комунальних підприємств теплового господарства та водночас соціально захистити малозабезпечені верстви населення.

Наразі депутати підтримали проект рішення «Про забезпечення виконання постанов Національної комісії регулювання електроенергетики України» та  пропозицію голови комісії Степана Бульби - рекомендувати Головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації підготувати проект звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо критичної ситуації із станом розрахунків підприємств теплового господарства за газ.

У ході засідання було розглянуто звернення до комісії комунального підприємства «Полтававодоканал» щодо виділення з обласного бюджету коштів на реконструкцію водопровідно-каналізаційного господарства.

-Понад 13 км водопровідно-каналізаційних мереж у м. Полтава внаслідок зношення знаходяться в аварійному стані та потребують термінової реконструкції. Підприємство розробило комплексну програму розвитку і реконструкції системи водовідведення в Полтаві, проте, знаходячись у складному фінансовому стані, вирішити власним коштом проблему не має можливості. Руйнування колекторів кожної миті може набути обвального характеру, що паралізує життя обласного центру та призведе до екологічної катастрофи, - повідомив виконуючий обов’язки генерального директора КП «Полтававодоканал» Анатолій Сердюк.

Обговорюючи питання, депутати Віктор Гришанов, Андрій Козерод, Володимир Чернявський, Олег Романчук зауважили на залученні до вирішення проблеми коштів міського бюджету, внутрішніх резервів підприємства. Також, на думку депутатів, доцільно переглянути у бік зменшення відсоток кредитної ставки, за якою «Полтваводоканал» сплачує значні суми комерційному банку.

Втім, звернення підприємства депутати підтримали та рекомендували обласній державній адміністрації розглянути дане питання та внести обласній раді пропозиції щодо фінансування реконструкції каналізаційних колекторів у м. Полтава.