Новини Решетилівського району

11 грудня відбулася двадцять п'ята позачергова сесія Решетилівської районної ради. Вів пленарне засідання голова районної ради Віктор Різник.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації, депутат районної ради Володимир Колесніченко, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, начальники управлінь і служб, сільські голови, керівники підприємств, установ і організацій, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

Депутати затвердили порядок денний сесії, внісши до нього питання: "Про внесення змін до показників районного бюджету на 2013 рік" та "Про суспільно-політичну ситуацію в Україні".

По першому питанню інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Сахно, депутати підтримали його одноголосно.

З другого питання доповів Володимир Колесніченко. Він, зокрема, зазначив, що всі стурбовані подіями, які відбуваються в столиці і решетилівська громада не стоїть осторонь цього. Районна влада робить все, щоб це ніяк не відобразилося на житті селища.

Володимир Колесніченко наголосив, що події в ніч на 30 листопада не прикрашають нашу країну і потрібно шляхом мирних переговорів вирішити це питання.

Розпочалося обговорення питання. Свої думки з приводу останніх подій висловили депутати від різних фракцій.

Депутат Григорій Пономаренко сказав, що треба аплодувати людям на майдані, які в мороз відстоюють свої інтереси.

Депутат Анатолій Бутенко сказав, що те, що сталося 30 листопада - це одні із помилок, яких припустилася наша країна. Бити лежачого - це неправильно. Відмовчатись і відсидітись ми не можемо.

Депутат Віктор Шульженко сказав, що відправка у відставку уряду та Верховної Ради не вирішить проблеми, а затягнеться ще на півроку, а країна житиме без бюджету.

В обговоренні питання також виступили депутати: Сергій Плюта, Василь Шапошник, Іван Омельченко, Сергій Василенко, Володимир Маслюк, Петро Кошовий, Петро Остапенко, Григорій Новосядлий.

Надійшло кілька варіантів Заяви. У ході голосування було прийнято наступний варіант Заяви:

Заява

депутатів Решетилівської районної ради

Решетилівська районна рада, громадськість району вкрай стурбовані суспільно-політичною ситуацією, що склалася у нашій державі протягом останніх днів.

Пауза у відносинах з Євросоюзом, і як наслідок - непідписання угоди у Вільнюсі, спричинили проведення масових акцій мирного характеру.

Однак події, які відбулися в Києві 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності набули широкого негативного резонансу. З боку силових структур по відношенню до мирних демонстрантів були застосовані засоби, неприйнятні у цивілізованому суспільстві.

Ми поважаємо право кожного громадянина мати можливість вільно висловлювати свою точку зору, проводити акції протесту, при цьому обов»язково дотримуючись законів нашої держави.

Вважаємо неприпустимим застосування силових методів при проведенні мирних акцій будь-якого спрямування. Побиття учасників мирного зібрання, інші факти порушення прав людей на майдані Незалежності та біля будівлі Адміністрації Президента не мають ніякого виправдання.

Ми засуджуємо насильницькі дії в будь-яких формах та провокаційні дії, спрямовані на розпалювання конфліктів і ворожнечі між людьми та вимагаємо ретельного розслідування усіх обставин прикрих подій і притягнення до відповідальності винних осіб. Жорстокість має бути покарана.

Серед причин того, що сталося, вважаємо недостатню поінформованість громадськості країни про все, що пов’язане з підписанням Угоди. Такі доленосні рішення для держави повинні прийматися без поспіху, зважено і розумно. А тому проведення в Україні широкої дискусії щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС, визначення подальшого зовнішньополітичного курсу країни шляхом проведення Всеукраїнського референдуму є можливими варіантами виходу з політичної кризи.

У цей час, коли в Україні склалася вкрай складна суспільно-політична і економічна ситуація, надважливим завданням для органів влади є збереження миру і спокою, забезпечення життєдіяльності територій.

Закликаємо всіх проявляти взаємоповагу, терпіння, розсудливість і дотримання законів України.

Всі спірні питання необхідно вирішувати шляхом переговорів між владою, опозицією, представниками громадських організацій.

Україна у нас одна і мета у нас усіх одна – побудова сильної, незалежної держави.