Аби схилити голови перед пам’яттю про героїв Чорнобиля

13 грудня біля меморіалу пам’яті жертвам аварії на Чорнобильській АЕС відбувся мітинг-реквієм на честь вшанування ліквідаторів цієї страшної техногенноїкатастрофи. Учать у цьому заході взяли голови районної ради та райдержадміністрації Володимир Левицький і Сергій Шовкопляс, заступник голови РДА Іван Солодовник, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Віктор Моцак, селищний голова Андрій Река, а також ліквідатори-чорнобильці, члени громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна».

Присутні говорили проте, що День ліквідатора – це сумне свято. Як відомо, 328 тисяч українців мають статус ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Із зони обов’язкового відселення було евакуйовано 160 тисяч людей. Багато з них знайшли свою другу домівку на Новосанжарщині. Тут виросли їх діти та народилися онуки. Однак, пам’ять про батьківську землю ніколи не залишить їх душ. Варто зазначити, що у районі нині проживає понад 350 постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС, серед них близько 190 – це ліквідатори, з яких майже три десятки – інваліди. Усі вони щоденно пожинають наслідки страшної трагедії, яку називають «атомною війною».

«Однозначно, ліквідаторам аварії на ЧАЕС потрібна особлива турбота держави та громади, дієва підтримка у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами. Районна рада, як і виконавча гілка влади, вважає своїм святим обов’язком дбати про тих, чиї долі понівечив Чорнобильський смерч. Вашим родинам бажаю миру, успіхів і віри у майбутнє! Здоров’я – живим, а тим, кого вже немає, хай земля буде пухом!», – зазначив, звертаючись до присутніх, голова районної ради Володимир Левицький.

Представники влади і громадської організації поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії, а потім перейшли до обговорення актуальних для чорнобильців проблемних питань. Керівники району пообіцяли вирішити їх найближчим часом.