Налаштовані на тісну співпрацю

На засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Кременчуцької районної ради, яке відбулося минулого тижня, головним завданням був розгляд питання «Про взаємодію правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення захисту прав громадян та правопорядку».

Після інформації Свіріпи Д.В., заступника начальника - начальника МГБ Кременчуцького РВ УМВС України в Полтавській області, та Комарової Д.Ю., помічника прокурора Кременчуцького району, голова районної ради Кравченко В.А. зауважив, що проблема зростання рівня злочинності вимагає комплексного вирішення, участі різних відомств та владних структур у забезпеченні правопорядку, захисту інтересів держави і кожного громадянина. Безпека громадян, захист їх прав і свобод є Конституційним правом, а органи місцевого самоврядування є початковою ланкою в плані реалізації такого права. Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26 п. 40, ст. 38) окреслено коло повноважень виконавчих органів сільських рад щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав та свобод громадян. Разом з тим у силу завдань, що стоять перед міліцією, - забезпечення правопорядку, захист власності, попередження правопорушень, - вона постійно повинна співробітничати з органами державної влади й місцевого самоврядування з питань, що відносяться до їх компетенції.

Однак, останнім часом з ряду об’єктивних причин така спільна діяльність значно послабшала. Як наслідок загострюється криміногенна ситуація.

Аби скоординувати діяльність влади та правоохоронних органів і спрямувати її в належне русло, координаційна рада прийняла рішення, окресливши в ньому цілу низку завдань – як для районної ради, так і для сільських голів та районного відділу внутрішніх справ. Зокрема, заплановано внести до планів пленарних засідань рад питання щодо стану злочинності та заслуховувати відповідно представників районної прокуратури та райвідділу УМВС, рекомендовано запровадити прийом громадян начальником РВ УМВС України в Полтавській області у сільських радах, заплановані консультативна та юридична допомога сільським головам, широке залучення до захисту правопорядку на території сільрад представників громадськості, сприяння органам внутрішніх справ у вирішенні питань роботи дільничних інспекторів.

У ході засідання було заслухано та обговорено ще ряд актуальних питань. По всіх прийнято рішення та рекомендації, які сприятимуть покращенню роботи як сільських рад, так і інших владних структур.