Відбулося засідання постійних комісій районної ради

17 грудня за участю голови районної ради Любові Кірієвської, заступника голови районної ради Валентина Черевка, заступника голови районної державної адміністрації Мирослави Батрак, начальника фінансового управління райдержадміністрації Володимира Близнюка та міського голови м. Червонозаводське Віталія Сидоренка відбулося засідання постійних комісій районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я і соціального захисту населення та з питань планування бюджету, розвитку підприємництва. Вів засідання голова комісії з питань планування бюджету, розвитку підприємництва Микола Харченко.

Депутати опрацювали два питання порядку денного: про перерозподіл додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів та інших видатків на 2013 рік та про функціонування та утримання 5 ліжок сестринського догляду в Червонозаводській амбулаторії загальної практики сімейної медицини в 2014 році.

Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Володимир Близнюк інформував про перерозподіл додаткової дотації з державного бюджету в сумі 1 495 300 грн. між бюджетними установами району та перерозподіл вільного залишку коштів районного бюджету в сумі 176 000 грн. Члени профільної комісії одноголосно підтримали запропоновану начальником фінансового управління пропозицію щодо перерозподілу коштів.

Потому депутати перейшли до розгляду другого питання порядку денного, яке виникло у зв’язку із зверненням мешканців міста Червонозаводське до районної ради та районної державної адміністрації про виділення в 2014 році з районного бюджету коштів на утримання 5 ліжок сестринського догляду в Червонозаводській амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Їх утриманням, починаючи з червня 2013 року, опікувалася громада м. Червонозаводського, однак через зменшення наповнення міського бюджету, у наступному році міська громада матиме труднощі з утриманням ліжок сестринського догляду.

Саме про це говорив під час роботи комісій міський голова Червонозаводської міської ради Віталій Сидоренко, який проаналізував основні фінансові та кількісні показники діяльності денного стаціонара та відділення для хронічних хворих Червонозаводської АЗПСМ у 2013 році і зробив прогнозні підрахунки щодо фінансування у 2014 році, а також висловив думку про доцільність створення на базі Червонозаводській амбулаторії загальної практики сімейної медицини хоспісного відділення.

Дане питання викликало активне обговорення, у якому, окрім членів депутатських комісій, взяли участь голова районної ради Любов Кірієвська, заступник голови районної державної адміністрації Мирослава Батрак, головний лікар Центральної районної лікарні, депутат обласної ради Віктор Бурлей, начальник фінансового управління РДА Володимир Близнюк.

Зважаючи на те, що перспективи щодо збільшення надходжень до районного бюджету в 2014 році не передбачається, а відтак і спрямувати кошти на утримання 5 ліжок сестринського догляду немає можливості, в ході роботи комісій вдалося досягти компромісу і прийняти рішення, відповідно до якого протягом найближчих трьох місяців вивчатиметься питання щодо створення хоспісного відділення на базі Червонозаводській амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а фінансування 5 ліжок сестринського догляду на час підготовки необхідних документів планується здійснювати за рахунок субвенції з міського бюджету Червонозаводської міської ради.

Комісія прийняла відповідні рекомендації щодо напрацювання механізму створення хоспісного відділення на базі Червонозаводській амбулаторії загальної практики сімейної медицини.