Війна – помилкова, герої – справжні

15 лютого у Лохвиці біля пам’ятника землякам, полеглим під час війни в Афганістані, відбувся мітинг з нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Аби пом’янути загиблих та вшанувати живих героїв афганської війни, на мітинг завітали голова районної ради Любов Кірієвська, перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Шиян, заступник міського голови м. Лохвиця Світлана Вовчук, голова Лохвицької районної організації ветеранів Афганістану Любов Параскевич, учасники бойових дій, родичі загиблих, представники трудових колективів району та ЗМІ.

- Чверть століття назад у цей день міст над річкою Амудар’я в районі містечка Термез перетнув останній БТР 40-ої армії Радянського Союзу. Так завершилося майже десятирічне перебування контингенту радянських військ на території Афганістану. Історія довела, що введення радянських військ до Афганістану було великою помилкою керівництва СРСР, однак це зовсім не применшує честі і гідності воїнів, офіцерів, які самовіддано і героїчно виконували свій військовий обов’язок. В афганській війні загинуло 3280 українців, серед яких – 4 наші земляки, мешканці Лохвиччини, - сказала у своєму виступі Любов Кірієвська.

Вона, а також й інші виступаючі, висловили слова щирої вдячності і поваги на адресу тих, хто пережив ту війну, пройшов через справжнє пекло, але разом з тим не втратив кращі якості людини-громадянина, патріота, інтернаціоналіста.

За спокій душ загиблих афганців присутні молилися під час панахиди, яку відправив настоятель Благовіщенського храму м. Лохвиці протоієрей Михаїл. Захід продовжився тематичним концертом у районному Будинку культури.