Здоров’я та спорт

27 січня під головуванням Катерини Стопули, відбулося засіданні постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту та туризму Карлівської районної ради

Депутатами були розглянуті питання: про організацію роботи «швидкої допомоги» на території Карлівського району та про хід виконання районної Програми розвитку футболу на 2010-2012 роки.

По першому питанні інформував в.о. головного лікаря Карлівської ЦРЛ ім. Л.В. Радевича Микола Полтавського, який зазначив, що в організації надання швидкої та невідкладної медичної допомоги населенню існують проблеми, які суттєво впливають на рівень і якість надання медичної допомоги населенню району. Потребує поновлення матеріально-технічна база. Відділення не доукомплектовано необхідною апаратурою, не вистачає коштів на її придбання близько 60 тис. грн., не вистачає медичних матеріалів, медикаментів для надання екстреної допомоги хворим. За попередніми розрахунками при потребі в день для надання невідкладної допомоги необхідно 730 грн., з них на ліки 66-70 грн., на пальне 663 грн., фактично виділено 300 грн. Не в повній мірі забезпечується автотранспорт відділення пальним і запчастинами. В тих населених пунктах району, де на належному рівні надається первинна медична допомога, значно менша і кількість викликів до ШМД. Так, головним лікарем Білухівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Гамідом Кадашовим, налагоджене достойне обслуговування населення Білухівської сільської ради (близько 1000 жителів) і за 2010 рік було лише 2 виклики до швидкої медичної допомоги. Але, в деяких сільських рад з аналогічною чисельністю населення кількість викликів сягнула 300 за рік.

За результатами обговорення, постійна комісія рекомендувала:

Карлівській районній державній адміністрації при уточненні показників районного бюджету збільшити асигнування на охорону здоров’я, згідно бюджетного запиту Карлівської центральної районної лікарні.

Карлівській центральній районній лікарні: з метою покращення роботи відділення швидкої медичної допомоги районної лікарні за рахунок внутрішніх резервів, залучення благодійної допомоги, вживати необхідні заходи для забезпечення відділення необхідною кількістю пального, запасних частин та ліків для надання екстреної допомоги. А також, поліпшувати роботу закладів охорони здоров’я в сільській місцевості щодо надання кваліфікованої первинної медичної допомоги жителям територіальних громад району.

Про хід виконання районної Програми розвитку футболу на 2010-2012 роки заслухали інформацію начальника відділу у справах сім’ї молоді та спорту Карлівської районної державної адміністрації Олексія Міщенка. По даному питанню, комісія відмітила, що завдяки співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій всіх форм власності в районі приділяється велика увага популяризації футболу, з залученням до системних занять цим видом спорту дітей, підлітків та дорослого населення. В 2010 році спонсорська допомога на розвиток футболу становить 58 % від загальної суми профінансованих коштів програми. ФК “Карлівка” на обласних змаганнях посів третє місце з футболу серед дорослих команд другої ліги, юнаки вибороли 3 місце в групі “Б”. Одним з основних завдань для влади району залишається й на далі, продовження роботи по залученню коштів на фінансування даної програми, зміцнення матеріально-технічної бази спортивних споруд для проведення занять вказаним видом спорту.