Новини Оржицького району

22 червня у парку Перемоги у смт Оржиця відбувся мітинг-реквієм «Хвилина мовчання пекуча й терпка», присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни та 73-й річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років.

Участь у заході взяли представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, делегації колективів підприємств, установ, організацій райцентру, шкільна молодь, громадськість, представники засобів масової інформації.

Зі словами скорботи і вдячності до воїнів-визволителів, до усіх присутніх звернулися голова Оржицької райдержадміністрації Віктор Симоненко, голова районної ради Володимир Карлов. У своїх виступах вони зазначили, що наші батьки і діди, об'єднані спільною метою, мужньо боролися на фронтах і в тилу, у підпіллі та у партизанських загонах. Тому подвиг переможців назавжди залишиться у серцях вдячних нащадків, а ми натомість маємо бути сильними духом і гідними їхньої слави.

Потім отець Віктор провів освячення останків сімнадцяти радянських воїнів, які загинули у боях за Оржиччину. Останки загиблих знайшли пошукові групи громадської організації «Меморіал» Р. Павловського та С. Соломахи на полі біля моста на в’їзді в райцентр. На жаль, вдалося встановити особу лише одного солдата – Молоткова Володимира Олександровича. За участю «меморіалівців» та членів громадської організації «Київський клуб «Червона Зірка» під залпи салютної групи було проведено церемонію перепоховання загиблих воїнів.

Після траурної церемонії присутні вшанували загиблих у роки Великої Вітчизняної покладанням квітів до Вічного вогню та хвилиною мовчання.